Léčba smíchem - CA LUKi

Pusť mi vodu do vany

Po dvou letech manželství, kdy bych se ještě láskou k mé ženě přetrhl ochotou, jsem na její žádost: Pusť mi vodu do vany" vstal a splnil její přání.

Seděli jsme spolu spokojeně u televize v obývacím pokoji a voda tekla a tekla. Když jsem měl pocit, že voda přetéká již přes okraj vany řekl jsem manželce: " Zajdi zastavit vodu". Manželka na to reagovala: Já jsem jí nepustila. Moje reakce byla logická a přirozená, chtěla jsi pustit vodu do vany, tak jsem jí pustil.

A kde se vzalo, tu se vzalo, bylo zde manželské judo, začal souboj nervů, kdo to déle vydrží. Mohu Vás ujistit, že jsem trpěl jako kůň, ale pořád jsem si říkal, přece to teď nevzdáš, když jsi v právu a máš pravdu.

Bohužel jsem tento souboj nervů po hodné chvíli prohrál, vstal jsem a šel vodu zastavit. Ten šok, kolik bylo vody na podlaze v chodbě, koupelně a v kuchyni se nedá ani popsat. Když jsem ženu požádal, aby to celé dala do pořádku, tak jsem se dověděl: "Ten, kdo vodu pustil, ať dá všechno do pořádku", a tak jsem ještě ve dvě hodiny ráno vytíral podlahu a divil se odkud se ta voda pořád bere.

Byla to vzácná zkušenost a přesto , že jsem v daný okamžik prohrál, vím, že do dneška jsem morální vítěz.

Opět se zase jednou potvrdilo, že: MOUDŘEJŠÍ USTOUPÍ.

Další povídky ze života