Léčba smíchem - CA LUKi

Jako lordi

Mám dva syny s jednou manželkou, mezi kterými je věkový rozdíl 18 let, a když bylo malému Lukáškovi 4 roky, tak jsem se rozhodl, že si společně uděláme "pánskou jízdu" do Jižních Čech, kde jsem společně s mým otcem prožil mnoho krásných a nezapomenutelných chvil a poznal mnoho krásných míst.

Rozhodl jsem se, že svým synům ukáži všechnu tu krásu a zaseji v nich další cestovatelské semínko touhy.

Tuto očekávanou cestu jsme začali v Praze v hotelu FORUM a prohlídkou hlavního města. Postupně jsme navštívili Karlštejn, Hlubokou a další zámky, hrady a kláštery. Cesta se synům líbila i když byla náročná.

Po příjezdu do Českých Budějovic jsme se ubytovali v hotelu GOMEL a šli na prohlídku města. Lukáškovi už procházka městem připadala příliš dlouho a domáhal se návratu do hotelu. I když jsem říkal, že jdeme k hotelu, nevěřil mi a tak jsem z něj udělal našeho velitele a že nás povede. A tehdy jsem poprvé zjistil, že má můj mladší syn orientační smysl, zkratkami si to namířil přímo k hotelu.

Ráno jsme si nechali podávat snídani na pokoji a úspěšně autem dokončili výlet - pánskou jízdu bez manželky. Kluci byli tímto výletem nadšeni. Koupili jsme hodně památkových předmětů, pohledů a prospektů, razítka do cestovatelského deníku a já se po létech zeptal jednou Lukáška: "LUKi- to mu bylo 18 let a stal se z něj hezký a dospělý muž, "když jsi se mnou procestoval celou naší republiku a navštívil celkem 23 zemí, na co si rád vzpomeneš nebo co si pamatuješ?".

O to bylo mé překvapení větší, když LUKi povídá: "Když jsme byli v hotelu GOMEL, my jsme leželi v posteli, Ty jsi nám objednal snídani na pokoj, leželi jsme společně všichni tři v manželské široké posteli a najednou nám říkáš: Hoši ,dejte si ruce za hlavu, úsměv na tváři a jako LORDI, Jako LORDI ......."

Tato vzpomínka je již 14 let stará a v myšlenkách cítím, jako by to bylo včera. Děkuji Lukášku, prožil jsem s Tebou znovu své mládí, děkuji za to, že jsi, a že jsi takový, jaký jsi.

Další povídky ze života