Léčba smíchem - CA LUKi

Briliant

Jednou, bylo to před dvaceti léty jsem se rozhodl udělat manželce radost a koupil jsem jí velmi hezký, zlatý přívěšek ve tvaru houslového klíče s bílým safírkem, velmi dobře vyhlížející.

Nevím proč, ale rozhodl jsem se trochu zalhat a když jsem manželce tento dárek předával povídám jí: "Alenko, tady máš první šperk s briliantem a mohu Tě ujistit, že na to jak vypadá, tak nebyl tak drahý". Sám se sebou spokojen jsem netušil, co mne čeká.

Manželka mi asi moc nevěřila, nepřesvědčil jsem ji a nechala si přívěšek s "briliantem" posoudit a bylo zle. Co jsem si vyslechl není ani tak důležité, ale věděl jsem, že musím nějak z této situace vybruslit a zachovat si alespoň trochu tvář a důstojnost.

Jestli se mi to podařilo, to nevím, ale napadla mne myšlenka útoku a rychlé reakce. Alenko, to mi neříkej prosím Tě ani v legraci, protože, jestli to není skutečně briliant, tak Ti řeknu, že ten šperk, který jsem koupil a s kterým jsem Ti chtěl udělat radost: "Byl abnormálně drahý !!!" Ještě štěstí, že jsem při předávání tohoto dárku nepodlehl naléhání manželky a neprozradil jsem jeho cenu.

A tak jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že lež má krátké nohy a byl jsem na dlouhou dobu vyléčen vymýšlet si nepravdy.

Další povídky ze života