Léčba smíchem - CA LUKi

Majka

Před mnoha lety, kdy jsem se připravoval a těšil na hezké milování s manželkou se mne z ničeho nic manželka v posteli zeptala: "Víš, co říkala Majka ?"

Do mne jako když blesk uhodí, proč zrovna teď a v tuto chvíli se mne ptá na takovou blbost, je to vůbec možný?

Ze slušnosti jsem se tedy zeptal , co říkala Majka. A přišel druhý šok v podobě odpovědi: "Majka říkala, že se s Erichem miluje pouze jednou za měsíc a to ještě musí Erich moc poprosit". To už bylo na mne moc silné kafe, věděl jsem, že se nesmím rozčílit a vybuchnout, tak jsem rychle přemýšlel, co na to říct. A tak jsem se manželky: "Ta Majka se tím chlubila anebo se litovala ?"

Jak to myslíš, zeptala se manželka. A já jsem jí na to odpověděl: Pokud se chlubila, tak to je chudák, protože se s ní vyspí Erich jednou za měsíc a s jinou dvacetkrát bokem. Pokud se litovala, tak jí skutečně polituj, v jejím věku a při její vizáži a figuře to je skutečně k politování, lx za měsíc, to je tragédie.

Ten večer jsem měl po náladě a po milování, už jsme se k tomuto rozhovoru nikdy nevraceli. Ale když dnes s odstupem času vzpomínám a přemýšlím, tak mám dojem, že velmi často v našich rodinách žije taková nějaká Majka, kterou nevidíte, neslyšíte, ale jako dobrá našeptávačka tam prostě je a člověk neví jak a čím proti ní bojovat, jak se jí zbavit, když ženy si tak rády sdělují své dojmy a zážitky a často na nás zkouší finty svých " kamarádek "...

Další povídky ze života