Léčba smíchem - CA LUKi

Apríl v lázních

Bylo to v lázních Karlových Varech, kde jsem byl na léčení.

Seděl jsem u stolu pro 4 osoby se třemi ženami, které jsem třikrát za den pozdravil a popřál dobrou chuť, prohodil jen několik zdvořilostních slov. Nechtěl jsem se nijak zapojovat do jejich rozhovoru. Toto trvalo asi 10 dní, do doby kdy jsem si vzal na sobotu a neděli volno a jel jsem k rodině do Teplic v Čechách.

Před vlastním odjezdem, protože druhý den byl apríl, jsem koupil plechovku ananasu a požádal jsem personál v kuchyni, aby to dali k mému stolu k obědu. V případě dotazu ať řeknou, že to dali na stůl omylem, že to patří k jídlu na večeři. Sám jsem netušil, co tímto způsobím.

Vše probíhalo podle mé představy až do večeře, kdy se již celá jídelna těšila na ananasový kompot. Z doslechu jsem se dověděl, co se potom dělo, když se všichni dověděli, že se jedná o apríl. Do mého odjezdu se o tomto kanadském žertíku hovořilo a většina lidí z jídelny si myslela, že si ten ananas nechal personál kuchyně pro sebe, nevěřili pravdě.

Samozřejmě, že ženy, které seděli se mnou u stolu ihned pochopily, že mám smysl pro humor a celou dobu jsme se u stolu příjemně bavili. Byl to apríl, který byl spolknut i s navijákem.

Další povídky ze života