Léčba smíchem - CA LUKi

Mona Lisa

Když jsem začal studovat na vysoké škole, tak nás začalo 55 studentů a studium dokončilo 11.

Promovali jsme na Vysokém učení technickém v Brně po příchodu sovětských vojsk v r. 1968.

Od té doby se každoročně vždy v září scházíme, letos to byl 31. sjezd, konal se v Kroměříži. Dva kamarádi nám zemřeli, ale v našich vzpomínkách a srdcích žijí stále a zanechali zde svůj podíl na nesmrtelném díle, které vzniklo během jediné noci, na společném obrazu.

Jako generální hostitel v roce 1972 jsem připravil všechno pro namalování společného obrazu. Bylo připraveno 11 barev v tubách, každý si svou barvu vylosoval z klobouku. Vzniklo během noci pozoruhodné dílo, obraz, který současně malovalo 11 autorů společně a jmenuje se "STROM ŽIVOTA". Namalovaný strom symbolizuje 11 větví - 11 kamarádů kteří mají společné kořeny na VUT v Brně. Obraz byl přihlášen do Guinesovy knihy rekordů, byl ukázán tisícům diváků na televizním programu v pořadu: Rekordy pro každého .
 
Jsou jen dva obrazy na světě, které se sobě podobají, je to MONA LISA v Louvru v Paříži a náš obraz, nepatrný rozdíl mezi nimi je v tom, že MONA LISA se usmívá na diváky, kdežto v naše případě se diváci usmívají na náš obraz. Při dotazu, jakou má obraz cenu říkám: 300 Kč zlacený rám, 150 Kč barvy a 800 Kč stály tekutiny, které jsme vypili během noci při vzniku obrazu. Hodnotu bude mít až někdo z nás se stane prezidentem a obraz bude viset v Národní galerii.

Z našich srazů máme vlastní kroniku,soutěžíme mezi sebou a vítěz se stává DESATERÁKEM. Letošním generálním hostitelem byl náš spolužák Vladimír, který překonal svou vnitřní silou všechny složité nemoci a operace, přelstil smrt a těší se na naše další srazy.

Má 80 let a jeho maminka se dožila 100 let a jednou, když jsme se starali, co bude s obrazem a kronikou pronesl tuto nesmrtelnou větu: Nestarejte se, já Vás všechny důstojně pochovám, o obraz a kroniku se postarám. Kolik má v sobě energie a touhy žít .....

Další povídky ze života