Léčba smíchem - CA LUKi

Žlučník

Celý život jsem měl problémy s nadváhou a zkoušel jsem všechny rady a diety na zhubnutí.

Jedna z nich byla vajíčková, to člověk nic nejí jenom natvrdo uvařená vajíčka, doporučeno bylo ráno, v poledne a večer sníst po tři vajíčka. Já to vzal vážně a denně jsem snědl natvrdo uvařených 15 vajíček a výsledek nenechal na sebe dlouho čekat. Začal jsem dostávat žlučníkové záchvaty a já měl dojem, že mám bolest žaludku.

Při jednom podrobném vyšetření lékař zjistil, že mám žlučové kameny jako dvě holubí vejce. Jediným řešením byla operace žlučníku. Při probouzení z narkózy jsem sestřičce, která mi říkala, že se jmenuje jako já říkal, že do naší rodiny nepatří, protože nehraje na housle. Později jsem jí vysvětlil, že jsem se v dětství učil hrát na housle.

Byl jsem odvezen na pooperační pokoj, kde již ležely dvě mladé ženy po operaci a já ležel vedle nich a byl rád, že to mám za sebou. Košili jsem měl uvázanou ke krku jako bryndáček, větší na mne nebyla.

V noci jsem se vzbudil, kouknu vedle a nevěřím svým očím, na posteli ležela odkrytá téměř nahá dívka, která se nevědomky poodhalila a já ji viděl v plné nahotě a kráse. Rychle se z tohoto šoku vzpamatoval jeden z mých vnitřních hlasů, který mi radil, abych si na ní jemně šáhl a pohladil jí, když už mám tu příležitost. Ten druhý hlas okamžitě reagoval pobouřeně a varoval mne před unáhleným rozhodnutím, ten vnitřní boj hlasů byl úžasný, po celou dobu jsem se díval na tu Božskou krásu a setrval v němém úžasu. V duchu jsem si říkal: Pane Bože, proč teď a proč zde. Nakonec jsem své emoce a mužské pudy potlačil a po hodné době usnul v naději, že se mi bude o ní zdát něco moc hezkého.

Ráno, když jsem se již cítil lépe, jsem začal vykládat vtipy a pacientky mne prosily, ať toho nechám, že jim popraskají stehy. Když sestřička, která o nás celou noc pečovala viděla, že se mnou čerti šijí, ultimativně řekla: Víte co, když je už Vám tak dobře, postavte se a zajděte se umýt do koupelny a on Vás ten smích brzo přejde. A přešel, statečně jsem se vypotácel na chodbu, operované břicho jsem si držel rukou a šoural se do koupelny.

Je to již mnoho let a na operaci žlučníku vzpomínám jako na hezký okamžik mého života, kdy jsem se stal nechtěně "čumilem" ....

Další povídky ze života