Léčba smíchem - CA LUKi

Niagarské vodopády

Cesta z New Yorku směr Toronto autobusem ubíhala velmi rychle, projížděli jsme překrásnou krajinou, která se před námi odvíjela jako film v období pozdního babího léta a my se těšili na jeden z divů světa jako malé děti.

Zajímavostí dálkových autobusů v USA je skutečnost, že když je autobus v pohybu, je možné vnitřní sedačky posunout do uličky a na sezení mnoha hodin mají cestující více pohodlí, na nohy je k dispozici výklopná závěsná konzola, kterou si nastavíte, jak potřebujete.

Niagarské vodopády nazývané taky jako Burácející voda Vás uchvátí svou pompézností a při jejím hukotu si podvědomě vybavíte písničku: Temně hučí Niagara, temně hučí do noci, komu v srdci láska hárá, tomu není pomoci. Tento velký zázrak přírody leží na hranicích kanadskoamerických a Vy koukáte ohromeni, jak do hloubky 50 metrů kaskád se valí každou minutu 169 milionů litrů vody ve tvaru podkovy.

Niagarské vodopády Vás uchvátí svou mohutností, krásou a to ve dne i v noci, kdy je celá barevně osvětlená a barvy se střídají a člověk stojí v němém úžasu a je štěstím a radostí bez sebe, že je mu dopřáno hledět na tuto nezapomenutelnou krásu. Voda teče z úrovně Erijského jezera řekou Niagara na úroveň jezera Ontario, do kterého se vlévá.

A právě na tomto nezapomenutelném místě se mi přihodila neuvěřitelná  situace, kdy jsem byl požádán jednou právničkou  ze Slovenska, abych jí pomohl prodat háčkované a vyšívané ubrusy, které pro ní celý rok vyráběla její maminka, aby v USA získala dolary. Zatím co všichni stáli u Niagarských vodopádů a snili, já běhal jako splašený zajíc po různých obchodech a stáncích se zoufalou právničkou a uplatňoval svého obchodnického ducha. Problém situace spočíval v ceně, kterou požadovala majitelka této překrásné ruční práce a zbožím dovezeným z Číny, které zde prodávali ve stejné kvalitě za směšnou cenu. Úspěšnost této mise byla poloviční, protože právnička musela slevit ze svých představ a požadavků. Opět se ukázala pravdivost slov : Nedělej druhému dobře, nebude Tobě zle ( bohužel jsou pravdivá).  

I po létech při pohledu na Niagarské vodopády na fotografii, v knize nebo Katalogu cestovních kanceláří si vybavím ten hluboký a nezapomenutelný zážitek, který člověk nosí v sobě stále, tu ohromující mohutnost a neskutečnou krásu, cítím chvění dunící země a sním sen, který se pro mne stal skutečností. Tento zážitek přeji poznat všem.

Zároveň se mi matně vybaví zoufalost zklamaného obchodníka, který chtěl pomoct bližnímu svému k dolarům a neuspěl. Byla to shoda okolností, nebo moje neschopnost, málo času nebo konkurenční zboží velmi levné. Jo, to se už nikdo nedoví, Ty můj kvítku medový

Další povídky ze života