Léčba smíchem - CA LUKi

STRYKY V GRAND HOTELU

Slovensko jsem procestoval jako dítě se svým otcem a moc se mi líbilo, a tak dva roky před svatbou jsme se s přítelem Zdeňkem rozhodli, že vezmeme sebou na dovolenou své nastávající manželky do Vysokých Tater.

Volba padla na Tatranskou Lomnici, ubytovali jsme se v jedné vilce ve dvou pokojích, kouzelně zařízených. Dělali jsme celodenní horské tury a utahaní, ale spokojení, každý večer chodili na večeři ke stejnému stolu jako lordi do GRAND HOTELU v Tatranské Lomnici. Kdo tento hotel navštívil ví, že samotný hotel je přepychový a poskytuje Vám služby na vysoké zahraniční úrovni.

Dnes, po 42 letech,  se mi nechce věřit, že za večeři za dvě osoby jsme každý platili maximálně 150 Kč. A tak není divu, že jednou, kdy jsme vymýšleli a nevěděli co si poručit, jsme si objednali stryky, jako zákusek. Naše přání bylo skutečně splněno, ale číšník se nám přiznal, že mu kuchař řekl, když jsi takovou objednávku přijal, tak si brambory na ně nastrouhej sám. Byly to krásné časy, kdy mladý člověk měl ještě plno ideálů, cítil se volný, svobodný a nezávislý. A to mne nenapadlo, že do Vysokých Tater budu s rodinou jezdit plných 35 let a to nejen v létě, ale i v zimě.

V létě jsme jezdili do URANU v Tatranské Lomnici, kde jsme navázali přátelské vztahy s vedoucím panem Ing. Čajkovičem, odborníkem na slovo vzatým, a jeho rodinou, který tam je vedoucím dodnes. Mohu vřele a zodpovědně doporučit. V zimě jsme jezdili na Štrbské pleso, kde se oba kluci naučili velmi dobře lyžovat.

Často jsem říkával, že se mi líbí Slovensko a žena žertem dodala, že se jí líbí Slováci. Dnes jako majitel Cestovní agentury LUKi již 7 let zajišťuji léčebné a ozdravné pobyty české klienty v Bardějovských koupelích a Lúčkách. Je to příjemný pocit, že lidem nabízíte utužení zdraví v krásném, ekologicky nezatíženém prostředí se špičkovými službami.

Nejkrásnější pocit je v tom, že jsme se jako státy rozdělili, abychom se opět spojili v Evropské Unii. Stejně jsem přesvědčen, že Slovensko má svou velkou turistickou budoucnost teprve před sebou a že mnoho krás i já ještě neznám. Žijí zde hodní a pracovití lidé, s kterými se člověk domluví. Slovensko patří k perlám Střední Evropy díky své překrásné přírodě a vzácným kulturním a historickým památkám.

Držím palce i díky tomu, že mám dvě švagrové Slovenky, maminka vyrůstala a své mládí prožila v Prešově, kde poznala mého tatínka jako vojáka, který zde sloužil na vojně. Jak je ten svět malý a zajímavý...

Další povídky ze života