Léčba smíchem - CA LUKi

Autorita

Jednu dobu frčela vedoucí úloha strany a tak je logické, že k této události muselo dříve nebo později dojít.

Mladý mistr – perspektivní kádr si stěžoval na výboru ROH, že Karel mu velmi sprostě nadal před celým kolektivem a žádal o potrestání.

Byla ustavena kárná komise, Karel byl s mistrem přizván k projednání dané situace a předseda komise začal:
Karle, podívej se, to že zde v podniku pracuješ přes 30 let ještě neznamená, že si můžeš dovolit tady mladému mistrovi před celým kolektivem sprostě nadávat. Jak to vidím já, nejlepší by bylo, kdybys podal rozvázání pracovního poměru dohodou, my Ti vyhovíme a problém by se vyřešil pro všechny strany přijatelnou formou. Ty si nemůžeš dovolit shazovat jeho autoritu a tím ohrožovat vedoucí úlohu strany.

Po hodné chvíli mlčení se ozval Karel:
Pánové, mohu k tomu taky něco říct?
Proto jsme Tě pozvali, abys nám to vysvětlil.
Tak dobře, tak to bylo tak: Ráno, když jsem přišel do práce, tady mladej rozděloval tak cypatě robotu, že jsem se ho zeptal: Nejsi Ty chuj ? Já mu neřekl, že je !!!!

V ten moment členové komise se podívali na sebe, pochopili, že v podstatě není co řešit, ale vedoucí úlohu strany a postavení mladého perspektivního mistra taky nejde ohrozit. A tak Karel dostal napomenutí, musel se omluvit a mistr doporučení, aby příště zvolil při rozdělování práce jiný přístup k dělnické třídě.

Dlouho se o tomto případu, jak Karel vyzrál na komisi i na mistra, vykládalo a mnohokrát jsem si na tento případ vzpomněl, když v novinách vidím velký titulek s otazníkem, který chrání novináře před žalobou. Dnes ale nejde o vedoucí úlohu strany, ale úplně o něco jiného…

Další povídky ze života