Léčba smíchem - CA LUKi

MARTELL

Naše firma jako jedna z prvních koupila licenci na výrobu klimatizace od jedné švédské firmy, v daném oboru jedna z nejznámějších na světě.

Měl jsem štěstí, že s jedním inženýrem jsme byli pověřeni ve Švédsku přebírat organizaci řízení této výroby. Byl to pro zcela mimořádný zážitek, jak jednoduchým způsobem byla celá výroba organizovaná a řízena počítačem. Vlastní přebírání probíhalo velmi dobře do doby, kdy jsem se dověděl, že na dílně není mistr. Na dotaz proč ho nemají jsem s údivem se dověděl: „A co by tam ten mistr dělal.“ Když jsem obhajoval, že na dílně je to nejdůležitější osoba, tak se mi smáli, ale pochopili, že to myslím vážně. A tak mi vysvětlili: Když je kvalitní dělník, kvalitní stroj, perfektní nástroj a kvalitní materiál, tak nejen že mistr na dílně je zbytečný, ale zároveň jsem se dověděl v této souvislosti, že nemůže vzniknout ani zmetek a že zmetkové řízení nevedou a zmetky neplánují. Tato práce a systém řízení mne natolik zaujal, že jsem každé ráno velmi rád chodil do práce.

Odpoledne a k večeru jsme trávili na pokoji hotelu, pěkně vykoupání a oholeni jsme se těšili na večer, kdy nám připravili program. Na cestě do Švédska jsem si v bezcelní zóně na lodi koupil láhev velmi kvalitního pití, známý - MARTELL. Jednou odpoledne se dívám z okna a naproti v kanceláři jsem spatřil nádhernou dívku, s kterou jsem začal přes ulici komunikovat mimikou. Na parapet okna jsem postavil láhev MARTELLU a dvě skleničky, domluvil čas, kdy mne dívka navštíví a v tom přišlo překvapení, vedle ní se objevila její kamarádka, ještě hezčí, ale mne to nezaskočilo a přidal jsem další skleničku, což se dívkám líbilo. Už jsem si představoval Švédskou trojku a v nadšení jsem přidal na parapet tři pomeranče. To bylo smíchu a radosti, já opojen svou schopností komunikovat se švédskými dívkami přes ulici jsem je chtěl ještě něčím překvapit a taky že se překvapení konalo, ale na mé straně. Když jsem z kufru vytáhl velkou originální čabajku a začal s ní vášnivě mávat na rozdováděné dívky, tak jim úsměv zamrzl na tváři, spustili žaluzie a vášnivý večer se nekonal. Teprve za několik dnů, kdy jsme v Kodani navštívili SEXSCHOP a já tam uviděl mnoho různých umělých údů a jak se dnes běžně u nás říká Robertků, jsem teprve pochopil, že si moji nabídku vysvětlili úplně jinak, než jak jsem to myslel já. A tak má horlivost mne možná připravila o vášnivou noc, ale mělo to jinou výhodu, že jsem plnou láhev kvalitního pití přivezl nepoškozenou domů jako dárek.

Při vzpomínce na tuto situaci se dnes již jen pousměji, jak byl člověk mladý a žil nadějí a očekáváním nepoznaného, plný touhy zkusit zakázané ovoce. Na druhé straně si říkám, měl jsi alespoň snahu na dálku projevit touhu, ukázat nezkrotnou vášeň a hlavně domluvit se v cizině na dálku s hezkou dívkou. Příjemná vzpomínka nesplněného přání. Ještě dnes vidím ty překrásné blonďaté vlasy, nádherné oči a rty k zulíbání, jak to mohlo být nádherné…

Další povídky ze života