Léčba smíchem - CA LUKi

Hawai

Tento kout světa si vlastně člověk nedovede představit, pokud ho nevidí na vlastní oči.

Nikdy bych nevěřil ,že se mi to někdy podaří, ale osud to tak chtěl, že při cestě Kolem světa se i já podívám do těchto míst, o kterých mnoho lidí jen sní. Pod slovem Hawai jsem si již jako dítě představoval něco krásného,  něco jako limbo, žádná práce, jen sama zábava, odpočinek, koupání, skotačení a opalování pod rozžhaveným sluncem.

Když se potom skutečně ocitnete v tomto kouzelném světě, zdá se Vám, že nic hezčího snad ani neexistuje. Příjemní usměvaví lidé, kouzelná krajina plná zeleně a květin, pohoří a hor, zábavy a tance s květinovým věncem na krku, plno kroutících se žen v bocích v rytmu hudby a tance, člověk se cítí na vrcholu blaha a má pocit, že mu patří celý svět, že už víc k životu nepotřebuje.

Dva okamžiky od sebe diametrálně se lišící zažijete na tomto ostrově. První smutný, kdy si prohlížíte přístav Pel Harbour, muzeum, potopenou válečnou loď pod hladinou moře, památník se jmény všech padlých za druhé světové války, při promítání filmu z té doby si uvědomujete hrůzu japonských náletů na nepřipravený přístav – nečekaný útok, který na dlouho dobu pokořil sebevědomí Američanů.

Druhý okamžik, který Vás vtáhne do svého lůna štěstí, kdy se zařadíte mezi ostatní turisty, krmící překrásné barevné mořské ryby, které Vám žerou zakoupené krmivo přímo z ruky. Připadáte si jako v neskutečném světě, zapomenete na všechno a vnímáte svět moře a jeho živočichů. točící se kolem Vás jako Země kolem Slunce. Všichni vášniví cestovatelé vám rádi potvrdí, že právě pro tyto neopakovatelné a nezapomenutelné okamžiky je krásné cestování se všemi problémy a nároky, včetně šetření prostředků na cesty za poznáním. A tak při pohledu na americký film Jek a Tlusťoch, natáčeném na Hawai poznáváte sochu, u které jste se taky fotili, bazén s orchidejí na dně, kde jste se koupali a další místa, kde jste se spokojeni procházeli a měli pocit, že Vám patří celý svět, že jste dokázali se dostat na toto místo plné krásy, bohatství a života. Vidíte nevěstu a ženicha, kteří se fotí před kostelem a se vzpomínkou na toto hezké období přemýšlíte, jestli ještě spolu žijí a mají hezké děti, které jste potkávali na každém kroku. Tento nádherný pocit a obrazy vzpomínek Vám už nikdy nikdo neveme…

Další povídky ze života