Léčba smíchem - CA LUKi

Ukecal jí

Již nebo teprve 7 let mám Cestovní agenturu LUKi a zabezpečuji všechny druhy pobytů v lázeňských zařízeních, zejména se specializuji na rekondiční a ozdravné pobyty pro pracovníky, kteří mají na tyto pobyty ze zákona nárok.

A tak situace, která nastala, musela jednou – dříve nebo později nastat. Pobyty jsou většinou zajišťovány ve dvoulůžkových pokojích a čas od času si někdo objedná a připlatí jednolůžkový pokoj z různých důvodů. Na tom není nic zvláštního a pozoruhodného, ale skutečnost, která nastala po sedmi letech mého působení a 15 let po revoluci mi vyrazila dech.

Volala jedna paní příjemným hlasem, že její manžel jede na rekondiční pobyt na 14 dní a že chrápe. Potřebovala bych pro něj zajistit jednolůžkový pokoj, aby byl sám. Není problém, abych to pro Vašeho muže zajistil, připlatí si a problém je vyřešen. Nato odpověděla: Víte, vy mi nerozumíte, já po Vás potřebuji jenom číslo těchto lázní, abych tam zavolala a dohodla se, že by ho nechali samotného jen tak bez příplatku. Já jsem to dělala tak v minulém  režimu a oni mi vždy vyhověli a byla jsem v lázních sama na pokoji za bombonieru, že ke mně na pokoj nikoho nepřidělili.

A tak jsem si řekl, proč jí nevyhovět a dal jsem jí číslo lázní a popřál mnoho úspěchů. Nevím jestli uspěla, ale jejího muže považuji za geniálního člověka, který přesvědčil manželku, aby mu zajistila jednolůžkový pokoj z důvodu chrápání, ale možná , že chuděra neví, že v těchto lázních se kromě jiného léčí i ženská neplodnost a že v těchto lázních je mnoho krásných mladých žen, toužících otěhotnět a jak říkají stará přísloví: Tonoucí se stébla chytá a Naděje umírá poslední.

Nebo se mýlím já, že se jedná o muže pohodového, který má rád svůj klid a pohodlí a všechno ostatní včetně žen ho nic nezajímá, poznal jsem v lázních i společníka, který miloval a denně četl RUDÉ PRÁVO. Každý jsme jiný, ale taky se říká: Příležitost dělá zloděje.  

A tak jsem na rozpacích a už se asi nedozvím, jestli manželka uspěla, ale stejně je krásné, že manželovi tak přeje a udělala by pro něj první i poslední. Sám pro sebe si říkám: Přej a bude ti přáno, dej a bude Ti dáno. Hlavně, aby se jí manžel z lázní vrátil v pohodě a zdráv, neboť správný muž se vždy rád vrací k rodinnému krbu a ten vždy tvoří žena a děti. Každý z nás si tvoří svou mozaiku života. Každý z nás je strůjcem svého štěstí (nebo neštěstí) …

Další povídky ze života