Léčba smíchem - CA LUKi

Pivař

Měl jsem kamaráda, kterému všichni říkali Vladek. Byl to hodný hoch, stal se z něj vzorný otec dvou dcer a dobrý manžel, který manželce pomáhal a chodil nakupovat.

V práci ho měli rádi, nezkazil žádnou legraci a každou práci, kterou dostal, perfektně zvládl, pokud jí chtěl udělat. Když se mu nechtělo, dokázal Vás i několik hodin přesvědčovat, že to nejde udělat a na svém trval tak dlouho, až jste mu dokázali, že to jde a udělali to za něj. Kde jsou ty časy. Vladek zemřel na srdeční příhodu ve svých padesáti létech, i když byl velmi štíhlý a vysoký, opět všechny přesvědčil o opaku  tvrzení, že na tuto nemoc umírají jen obézní lidé.

Vladek měl jednu vlastnost, že měl rád pivo a kamarády v hospodě, kromě kouření. Když začal chodit s manželkou a měl pocit, že to začíná být vážné, rozhodl se, že budoucí manželku připraví na skutečnost, že vysedává každý den v hospodě. A skutečně svůj plán uskutečnil, celé tři měsíce chodil do hospody 7x v týdnu, včetně soboty a neděle. Sám se nám přiznal, že to už nemůže vydržet, ale svůj plán „převýchovy“ chtěl dotáhnout do konce. A podařilo se mu to. Musel před svatbou nastávající manželce slíbit, že do hospody bude chodit jen třikrát za týden na pivo. Pro něj to bylo vysvobození a jeho manželka celá léta žila v přesvědčení, že ho převychovala a manžel dokázal pobyt v hospodě omezit na polovinu.

A tak náš pivař Vladek dosáhl svého cíle, že mohl chodit na pivo bez láteření, a to vždy, kdy měl na pivo skutečnou chuť. Když si dnes na něj vzpomínám, musím uznat,že i když mladý a svobodný, použil fintu, která platí dodnes, že nás muže, chtějí manželky převychovávat k obrazu svému celý život. Manželské džudo platí stále, buď ustoupí moudřejší nebo ten bezohlednější vítězí stále.

Pokud se Vladku na nás díváš, věřím, že u stolu máš v hospodě stále své kamarády, kteří si na Tebe a Tvůj nenapodobitelný humor vzpomenou a titul  P I V A Ř  Ti právem náleží a nikdo Ti ho už nevezme. Škoda, že jsi se nedočkal vnoučat, dcery si tě v dozpívání moc neužily, mohl jsi si užívat všechny výhody a dary, které život třetího věku nabízí. Měl jsi dobrého koníčka...

Další povídky ze života