Léčba smíchem - CA LUKi

Spodní poměr

Jak už to v každém podniku bývá, když Pán Bůh dopustí i motyka spustí a kam člověk nemůže, pošle tam čerta.

A tak si vzpomínám na jednoho hodného člověka, byl celý život mistrem ve skladovém hospodářství a vše řešil s klidem Angličana, moudrostí a dobrým slovem. Pracovní kolektiv měl složen převážně ze samých žen a už tato skutečnost na něj blahodárně působila.

Protože zde vládla pohoda a klid v práci, tak se dlouho nic nedělo a všechno bylo v pořádku. A tak se nečekaně objevil pracovní úraz zcela neuvěřitelný, o to více bolestivý. Topení ve skladu bylo řešeno v trubkách, obaleným plechovým zvlněným hadem, v kterých procházela horká voda a při doteku topení pálilo. Jednou, bylo to na podzim, si jedna mladá  krásná žena přistrčila k topení bednu, vylezla na ní a sedla si na rouru v domnění, že se ohřeje. Malér byl na světě, okamžitě se řešila první lékařská pomoc, ošetření a domluva mistra, aby se takový úraz podruhé nestal. Jeden z předpisů ukládal povinnost mistrovi sepsat „ Protokol o pracovním úraze, tento předat bezpečnostnímu technikovi a na Závodní výbor ROH.

Úkol je úkol a tak mistr napsal velmi krátký protokol u úrazu: Jmenovaná pracovnice si vylezla na bednu a sedla si na pálící topení přičemž si spálila "spodní poměr". Kolega se na to podívá a říká: Ty Karle, myslím že tomu na Závodním výboru nebudou rozumět, měl by jsi to doplnit. Mistr se zamyslel, nahlas řekl: Myslíš ? ….. Potom vzal pero a rozvážným způsobem udělal závorku a dopsal  (píču)

Tento zápis o pracovním úrazu se stal na mnoho let nesmrtelným a často se mistrovi kamarádi smáli. Dnes je z krásné ženy už babička, která se věnuje vnoučatům a zahrádce, jestli si na toto krásné období mládí vzpomněla, kdy svou nerozvážností si způsobila bolest a ohrožovala svou nejkrásnější část na svém svůdném ženském těle.  

Další povídky ze života