Léčba smíchem - CA LUKi

Je to láska

Jako každý mladý člověk jsem byl zamilovaný a chodil jsem v té době s dnešní manželkou už 4 roky, kdy už každý člověk ve věku 24 let začne vidět i ostatní vlastnosti toho nastávajícího partnera a klade si otázku: Je to ta pravá láska pro život, mám ji opravdu rád, vydrží mi vztah a láska, navíc jsem pozoroval, že jsme oba řídící typy a občas to mezi námi zajiskřilo při prosazování svého názoru.

Jaké dilema, mám nebo nemám se oženit s mou dlouholetou známostí. A tak se mi nemůže nikdo divit, že jsem požádal o radu svého o mnoho let staršího Vladimíra, velmi váženého a moudrého člověka, oblíbeného pro své nesmrtelné výroky. Na otázku, jestli z mé strany je to opravdová láska, že si nejsem jistý se zamyslel a řekl tuto moudrou větu:
Představ si svou nastávající manželku, jak sedí na WC, dělá svou přirozenou potřebu, má vyvalené oči a při tom tlačení nepříjemně heká. Pokud tuto představu ustojíš a vydržíš, pak neváhej a klidně si jí vezmi za manželku, vydržíš v manželství všechno.
To je pravá láska a máš jí opravdu rád. A tak jsem ho poslechl a 8.8. letošního roku budu slavit s manželkou 40 let manželství  a často jsem si na Vladimíra vzpomněl, který už není mezi námi, ale jeho moudrosti platí stále. Na příklad se proslavil nesmrtelným výrokem, když na otázku Jak se pozná šťastné manželství odpověděl:
Když spolu manželé za den promluví maximálně tři věty.

Protože byl abstinent a tak jsme mu dali přezdívku SUCHAR nebo KLIĎAS. Byl velký problém při oslavě narozenin ho dostat do stavu alkoholického opojení. Jednou se nám to shodou různých okolností podařilo a výsledek se dostavil v podobě „jeho cestovatelské vášně„, kdy celou noc jezdil v autobuse z konečné na konečnou, pokaždé zaplatil a usnul a řidič ho budil pokaždé při výjezdu z konečné, i když cesta domů se mu zdála nekonečná a drahá.

A tak Vladimíre, jestli se na nás díváš, přijmi poděkování za moudrou radu, prožil jsem hezký život, zasadil strom, postavil dům a zplodil s manželkou dva syny a mám na rozmazlování vnuka Peťánka a 2 zahrady, o které se starám a pečuji. Život není peříčko, chce to hodně pochopení a tolerance, ženy nás chtějí celý život převychovávat a učitelky jsou obzvlášť houževnaté .  A tak si v této době kladu otázku : Kolik let života mi ještě zbývá a jak dlouho mi vydrží zdraví, které považuji za dar Boží …….. S úsměvem jde všechno lépe. Optimismus je nevyčerpatelná studnice a umožňuje člověkovi šířit radost, naději, dobrou náladu a Váš úsměv každého potěší. Sebelepší oblek je jen kus hadru bez úsměvu na tváři. Tebe to nic nestojí a druhé to potěší…

Další povídky ze života