Léčba smíchem - CA LUKi

Hovno v novinách

Jako voják jsem se seznámil na Strojírenském veletrhu v Brně s jednou slečnou, která předváděla šaty. Moc jí to slušelo a slovo dalo slovo a já jsem ji psal milostné dopisy.

A tak když mne pozvala k sobě a já dostal opušťák na dva dny, neváhal jsem a jel za ní. Moc jsem se na ní těšil, hlavně na první noc strávenou s tak krásnou dívkou.

Setkání to bylo hezké, moc jsme se na sebe těšili,ale kámen úrazu byl, že bydlela jako učitelka ve škole. Když se jí podařilo mne propašovat na pokoj, tak mi sdělila, že musím byt trpělivý, že musí jít učit a že mne tu v pokojíčku zamkne. To jsem nevěděl, že trampoty přijdou velmi brzo. Pokojíček neměl WC ani umyvadlo a mne se chtělo na malou i na velkou. Minuta se pro mne stala nekonečností, a když to již nešlo vydržet, vyčural jsem se do kamen do popele. To ale nebyl konec mému trápení. Potřeba byla silnější než má vůle, a tak jsem využil po ruce ležících novin, dílo, které se mi s úlevou podařilo vytvořit jsem pečlivě zabalil a z okna vší silou hodil do sousední zahrady. A najednou jsem se musel začít smát, když jsem si představil souseda při rozbalení novin, udivený pohled, kde se u něj na zahradě objevil poklad a ještě zabalený v novinách a v uších mi zněla jeho slova:  V těch novinách je opravdu hovno.

V pohodě jsem očekával svou lásku a nemohl se dočkat. Při jejím objevení,  jsem byl nedočkavý a nadržený a další malér byl na světě. Nestačil jsem sundat ani vojenské trenýrky, a byl jsem hotový, plný blaženosti, rozkoše a studu, že jsem všechno pokazil. Ještě že jsem potkal rozumnou dívku, která měla pochopení a možná i zkušenosti, neboť mne uklidnila, připravila dobrou večeři, pustila hudbu, nachystal dobré víno, vytvořila intimní prostředí tlumeným světlem a připravila mi nezapomenutelnou noc. Rozešli jsme se a vzdálenost nás rozdělila, ale měl jsem pocit, že i ona si na mne někdy vzpomene, bylo to moc hezké. Zůstala jen ta překrásná korespondence, plná lásky, něhy a naděje. Škoda. Byl jsem nezkušený a to jsem nevěděl, že mi život přinese mnoho dalších překvapení a to milých i nemilých. Bez vzrušení by byl život jednotvárný a nudný. Ale to je již jiná povídka – Život jde dál a zůstávají jen vzpomínky…

Další povídky ze života