Léčba smíchem - CA LUKi

Milovat přes uši

Říkala mi jednou má přítelkyně a spolupracovnice, která byla čerstvě rozvedená. Ještě to bolelo a byla z toho moc špatná, mrzelo jí to.

Jarku, pamatuj si, my ženské jsme pitomé nány, milujeme přes uši, věříme všemu, co slyšíme, co nám muži nakecají. Její sdílnost a formulace mě nejen překvapila, ale i zaskočila. A tak jsem se zeptal, jak to myslíš:

Měla jsem podezření, že mne manžel podvádí s jinou a jednou, když přišel až ráno, tak jsem na něj vyštěkla: Byl jsi mi nevěrný, nebo ne !!!!!! Nedala jsem mu šanci cokoliv vysvětlit, urazil se a furiantsky řekl: Byl a bylo vymalováno. Okamžitě jsem zažádala o rozvod a do dnes nevím, jestli byl za jinou ženskou nebo ne. Jsem rozvedená, na rozvodu jsem tvrdě trvala, o štěstí nemůže být řeč. Uvěřila jsem co řekl, škoda.

Ještě víc mne šokovala, když pokračovala: Zapamatuj si, kdyby Tě manželka přistihla s jinou ženou v posteli, jak se miluješ, musíš pohotově říct: Ještě, že jsi přišla, za chvilku by už bylo  pozdě. Chtěl jsem se milovat s jinou, ale ještě jsem nezačal. Bude se na Tebe zlobit, nemluvit, trucovat, možná , že i nějakou schytáš, ale stále musíš tvrdit: Chtěl jsem, ale nezačal, přišla jsi v poslední chvíli, zachránila jsi naše manželství, mám Tě moc rád, nemohu bez Tebe žít, mám jenom Tebe, ztratil jsem na chvilku rozum, došlo u mne k pominutí smyslů, neumím si to vysvětlit, nevím jak se to mohlo stát, navíc se mi nelíbí a nemám jí rád. To jsem nebyl já, to bylo jen chvilkové poblouznění. Nic jsem s ní nemněl. Slyšíš – nic jsem s ní neměl. Možná, že budeš mít po měsíci nebo dvou štěstí, že Ti uvěří.

Při vzpomínce na tuto radu si musím připomenout slova našeho báječného herce pana Kopeckého, který všem radil v jednom filmu: Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Slyším jeho hlas a vidím šibalský úsměv na tváři. A tak nevím, kde je skutečnost a pravdivost slov  moudré ženy, které jsem si vážil, neměl jsem možnost si je ověřit, ale její slova: Milujeme muže přes uši nejde zapomenout…. Nevím, jestli se ještě jednou vdala, jestli trvá na svém tvrzení, nebo změnila názor. Jedno je ale jisté, každou radu nemůže brát člověk vážně, někdy platí a někdy ne. Proto je život tak krásný, že jsme každý originál a každý jsme jiný. Žijeme svůj život, který je neopakovatelný…

Další povídky ze života