Léčba smíchem - CA LUKi

Spermie

Jako správný muž v létech chodím dvakrát ročně na pravidelné lékařské kontroly a kromě zubů, žaludku, střev a jiných orgánů si nechávám vyšetřit i krev a moč.

Jednou se mi stalo, že po odběru krve jsem potřeboval  se vymočit a neuvědomil jsem si, že brzo půjdu do laboratoře odevzdat vzorek moče. Vše probíhalo podle klasického způsobu, dostanete do ruky šampusku, jdete na WC a ono nic. Ani kapička. tak jsem po hodné chvíli  začal být nervózní, začal pít třetí dvoulitrovou láhev, ani nevím, kde se ta vypitá voda ztrácela, tak jsem si začal hrát a natahovat svého tlumočníka. Tento název si pamatuji již dlouho z doslechu, že jednou za války v Anglii se ptal významný politik našich mladých pilotů: Jak to hoši děláte, že máte pořád kolem sebe tolik krásných mladých děvčat. Oni na tuto otázku  mu odpověděli:  To musíte mít pořádného tlumočníka. Na to jim politik smutně odpověděl: Ten můj už netlumočí, jenom močí !  A ten můj odmítal i močit. A tak jsem si říkal, jen počkej, já Ti ukážu, že nebudeš poslouchat a dělal jsem, co jsem mohl. Když jsem již dlouho blokoval místnost WC, tak se mi podařilo vymačkat do šampusky několik kapek, byla to bída, ale dle vyjádření mladé laborantky prý to bude stačit na rozbor moči. Spokojeně jsem čekal na výsledek rozboru, četl noviny a tak když mne sestřička volala k okýnku, nechápal jsem, proč se okolo ní všechny laborantky šíleně smějí a proč se přišly na mne podívat.  Převzal jsem papír, na kterém byly různé názvy a čísla, těm jsem nerozuměl, ale rukou tam bylo dopsáno velkými písmeny: SPERMIE.  

To byl šok, celý jsem zrudnul jak Rudá záře nad Kladnem a nevěděl jsem, jestli se mám stydět a omluvit se, nebo být na sebe v mém věku pyšný. Nevím co si o mne myslel doktor, když četl výsledky. Spokojeně povídá:

Jste úplně zdravý a významně se na mne podíval a jedním okem mrkl. Dělal jsem, že mu rozumím, ale odcházel jsem od něj s rozpaky, které člověka provází, když se mu něco přihodí, co absolutně nečeká. Z vzorku moče se stal horor a v laboratoři měli ze mne jundu. Asi se jim to nestává často…. Spermie se objevily na nesprávném místě a v nepravou chvíli…

Další povídky ze života