Léčba smíchem - CA LUKi

VŠADE NARAZÍŠ NA ČECHA

Při svých cestách po Evropě a po světě jsem velmi rád jezdil do Francie a hlavně do Paříže, která Vás pokaždé překvapí něčím novým.

Každý, kdo navštíví jednou Paříž se sem musí vracet, i kdyby nechtěl. Tato krasavice na Seině s 10 miliony obyvatel si Vás získá svým stylem života, tep města, který vnímáte jen podvědomě Vás chytí a nepustí ať se nacházíte v kterékoliv části města.

Jsou místa, které turista musí navštívit, jinak by měl pocit, že zde v tomto městě nebyl. Nad francouzskou metropolí se tyčí Eiffelova věž, která se stala symbolem Paříže. Věž byla postavena u příležitosti Světové výstavy v roce 1889, tyčí se do výše 300 m. Dnes tento skvost patří k nejvýznamnějším ocelovým konstrukcím 19. století.

Toto velkoměsto, žijící ve dne i v noci Vám nabídne nepřeberné množství kulturních i historických památek, překrásné bulváry, malé a útulné kavárničky, spleť uliček a mnoho zákoutí, kde můžete přemýšlet a snít, kochat se pohledy na město z různých míst.

Paříž Vám nabízí i zábavu ve svých významných nočních zábavních podnicích např. Lido, Casino de Paris, Foliss Bergers a nebo nejznámější Moulin Rouge. A zde, před točicími se lopatkami  mlýna se to stalo a při vzpomínce na onu chvíli mne ještě dnes polévá horko. Jako mladí a bujaří hoši jsme se chtěli zvěčnit před tímto nočním nejznámějším podnikem, bohužel se nám tam stále motala a předváděla nějaká turistka, kterou fotil její manžel ze všech možných i nemožných poloh. Nám již docházela trpělivost a já chtěl český zakřičet: Řekni té staré k----, ať již konečně vypadne. V tom  manžel promluvil český na svou manželku: Pojď, pojedeme moje zlatíčko. A nasedli do diplomatické limuzíny se značkou CD a řidičem, a odjeli neznámo kam.

Jen my tam stáli zkoprnělí jako solný sloup a já si uvědomil, že jsem mohl způsobit diplomatickou ostudu. Jistě by si to nenechal líbit, byl příliš zamilovaný podle toho, jak kolem ní tokal jako tetřev. A tak z toho plyne poučení, že nikdy nevíš, kdo a kde Tě může poslouchat a kde všade narazíš na Čecha. Tato příhoda je však nicotná, když si uvědomím, co člověkovi všechno Paříž nabízí. Paříž je Paříž…

Další povídky ze života