Léčba smíchem - CA LUKi

Mrazící komora

Byl jsem účastníkem odborné přednášky, v rámci které jsme absolvovali vstup do mrazicí komory.

Toto nádherné zařízení se jmenuje Polárka a je v Čeladné. Bylo nás celkem 18 osob, ve mne byla malá dušička, ale když se jde do mrazicí komory, tak se jde. Celého Vás převléknou do specielního úboru, muži mají jen trenýrky, ponožky, čelenku, na rukou palčáky a nohou specielní obuv připomínající  dřeváky. Na ústa si nasadíte roušku. Člověk nesmí byt zpocený, nesmí mít na sobě kovové předměty.

Do mrazicí komory se vstupuje po pěti osobách po předcházejícím lékařském vyšetření. Do první komory, kde je - 60 stupňů Celsia jde s Vámi mladík oblečený jako na Severní pól. V této přípravné komoře jste 1 minutu a pak Vás šoupnou všech 5 osob do vlastní mrazicí komory, kde je –124 stupňů Celsia, a tady jste dvě minuty a chodíte do kruhu pod kontrolou, která Vás sleduje okýnkem. Uvědomil jsem si ten mráz a říkal jsem si: Když to vydrželi před tebou druzí, vydržíš to též a začal jsem počítat do 120, říkal jsem si abych měl přehled, jak dlouho tam ještě budu. Napočítal jsem pouze do 69 a už nás vedli z komory ven. Potom musíte intenzivně zapojit tělo pohybem, já jsem byl 15 minut na rotopedu. Při tom jsem přemýšlel, jestli i mozek pomaleji počítá.

Byl to nádherný pocit, že jsem bohatší o jednu zvláštní zkušenost, že jsem to dokázal a přežil. Je to zcela nová metoda na regeneraci buněk a zvýšení imunity, je to otužování těla jak v sauně jenom obráceným směrem. Začalo se to používat ve světě. Děkuji tímto všem, kteří mi tuto zkušenost umožnili, vymysleli a dali mi odvahu to zkusit, nechat se takhle zmrazit. Tento zážitek přeji všem, kteří touží prožít něco neobvyklého a neočekavaného. Mohu to jen vřele doporučit. Je to zážitek, který stojí za to.

Další povídky ze života