Léčba smíchem - CA LUKi

Jeřáb se zbláznil

V té nádherné době, na kterou mnoho lidí rádo vzpomíná a já se jim často ani nedivím, platilo i mnoho nesmyslů a závazných limitů, o kterých normální člověk neměl ani tušení.

Jedním z nich byla centrální regulace čerpání elektrické elektřiny podle regulačního harmonogramu. Ve špičkách byla spotřeba omezovaná a v některém období jste tuto museli čerpat, i když jste jí nepotřebovali.

Čerpání bylo velmi přísně sledováno podle jednotlivých úseků a provozů a za nedodržování byl velký finanční postih. Zejména byl velký problém  na dřevišti čerpat elektřinu od 13 hod. Vše naloženo, vše hotovo a limit je limit. V té době byl mistrem na tomto pracovišti Malý Muk, který byl z tohoto nařízení nešťastný, ale jeho logické argumenty nikdo nechtěl uznat. A tak se rozhodl k řešení, o kterém neměl nikdo ani potuchy. Z ničeho nic, začal tento vysoký jeřáb na dřevišti od 13 do 14 hod. jezdit sám sem a tam. Byl ovládán změněnými koncovými čidly a problém plynulého čerpání elektřiny byl definitivně vyřešen ke spokojeností všech. Jak geniální nápad, jen lidé , kteří chodily kolem do práce a z práce nevěřícně kroutili hlavou, co je to za blbost. Tato úsměvná příhoda fungovala dlouho a všichni si na ní zvykli, zvyk je železná košile.

A tak dnes po létech, kdy nad některými zákony kroutíme hlavou si uvědomuji, že nic nového pod sluncem. Zákony tvoří lidé a vždy každý zákon vyhovuje některé zájmové skupině a na ostatní se v podstatě nebere ohled. Zákon je zákon…

Další povídky ze života