Léčba smíchem - CA LUKi

Batole

V době, kdy jsem byl pro své rodiče smíšek a štěstíčko, odešla maminka do města a rozhodla se svěřit svou největší lásku do peče mého bratra Mirka o sedm let staršího a vtipálka strýce, který přišel s nápadem, nafouknout mne jako duši u jízdního kola.

Od nápadu k činu bylo velmi blízko a než jsem se stačil rozesmát od ucha k uchu, v té době jsem to měl v popisu zábavy, měl jsem v zadečku hadičku hustilky. Oba čekali, jak budu reagovat na první proud vzduchu, který do mne pumpovali  o stošest. Nejdříve jsem měl místo smíchu v obličeji údiv, potom strach a nakonec, když jsem měl bříško tvrdé jako buben, jsem začal nečekaně plakat, co plakat, neuvěřitelně řvát. To už oba věděli, že je zle, ale co s děckem, které řve jako tur. Když se objevila maminka, s nečekanou ochotou se vypařili jako pára nad hrncem a maminka, zoufalá s plačícím děckem běžela rychle k dětskému doktorovi. Ten prý na mne koukal jako jelen, s něčím podobným se nikdy nesetkal, dlouho mne vyšetřoval a pak ze zoufalství mi do zadečku strčil gumovou hadičku, která se u dětí používá, když jsou zastaveny větry. Moje reakce překvapila nejen mou maminku, ale lékař byl v šoku, když jsem začal „Jódlovat„ a prdět jako Lion. Dle dochovaných zpráv se mi velmi ulevilo a přestal jsem plakat. Když přišla maminka domů, okamžitě věděla, že Mirek se strýcem udělali se mnou nějakou rošťárnu a musel s pravdou ven. Až když se přiznal, si uvědomil, že mi mohli potrhat střeva a že to byla zábava pro mne velmi nebezpečná. Zřejmě můj Anděl strážný již tenkrát byl ve střehu a mnohokrát jsem si uvědomil, že nade mnou bdí a dává pozor na mou bezpečnost do dnes.

A tak batole, místo aby se batolilo zoufale kopalo nožičkami a řvalo bolestí. Často jsem tuto příhodu z dětství použil na obhajobu své kulaťoučké figury, když jsem říkal: A od té doby vypadám jako baňok ( balón ). Dnes už to neříkám, po 3 letech dřiny jsem se zbavil 42 kg přebytečné hmotnosti, moje nadváha ohrožovala mé srdce i život. Byla to jedna z her mého bratra Mirka, která dopadla dobře pro všechny, zejména pro mne ke spokojenosti celé rodiny.  

Další povídky ze života