Léčba smíchem - CA LUKi

Smíšené pocity

Jsou v životě chvíle, kdy člověk neví, který pocit v něm převládá: radost nebo smutek.

Jedná se o něco zvláštního, nedefinovatelného, ale v člověku to je  společně a nedá se s tím nic dělat, jen se snaží to nějak rychle vyřešit a ustát.

Bylo to jednou, kdy jsem si s velmi milou osobou nádherně povídal, a dá se říct, že jsme se rozkecali. Přesto, že jsem se těšil na večer a na milování, najednou jsme zjistili, že jsou 3 hodiny ráno. Tak jsme zajímavou debatu ukončili,  já se šel pečlivě oholit, vykoupat, navonět a čekal jsem v posteli trpělivě na svou lásku. Když přišla ke mně, lehla si a dala si hlavu na mé rameno a roztouženě povídá: Ty se asi budeš zlobit, ale víš, někdy je nádherné jen tak ležet a vnímat pocit, že se máme rádi a, že jeden druhého cítíme vedle sebe. Najednou jsem pochopil, že z milování asi nebude nic, přiznat se, že jsem taky unavený a chce se mi spát jsem taky nechtěl a tak jsem přemýšlel jak správně reagovat. Po chvilce mlčení jsem pronesl s klidným a milým hlasem: Víš, já teď mám smíšené pocity, připadám si, jako když s mým novým autem se zabije moje tchýně.

Reakce na tuto větu byla fajn, nečekaný hurónský záchvat smíchu, kterému jsem ani já neodolal. Najednou jsme se dlouho smáli a oba uvolnili. Až jsme se vysmáli a objali vášnivě s touhou jeden po druhém, pochopil jsem, že mozek mohu vypnout a na jeho místo nastupuje něha a cit. Toto ranní probuzení v cizím kouzelném prostředí bylo pro nás tou nejsladší odměnou za všechny útrapy a problémy, které nás v poslední době provázejí. Tento můj smíšený pocit - vymyšlený dopadl velmi dobře, byl to jenom příměr, který nám otevřel dveře komnaty, kam běžně nikoho nepouštíme. Byl to pouhý klíč ke štěstí. A tak bych chtěl na závěr popřát všem, aby jejich smíšené pocity vždy končily šťastně a byly klíčem k řešení, klíčem ke štěstí. Tak moc ho všichni potřebujeme na každém kroku. Je to velmi jednoduché, když na to přistoupí obě strany.  Zásadou je, že oba chtějí najít společné řešení a může se týkat čehokoliv. Někdy se tomu říká sladké usmiřování, když jeden po dlouhém přemlouvání a  laskání se nechá přesvědčit o opačném řešení. To potom se dějí zázraky a oba se nacházejí v nebi už na zemi. Přejme jim to, aby se jim to podařilo často…

Další povídky ze života