Léčba smíchem - CA LUKi

Mobil v dešti

Při vyprávění této příhody, která se stala mé dlouholeté přítelkyni Irence, jsem se smál na plné kolo, protože jsem si tuto situaci představil, jako by se stala v mé rodině.

Paní Irenka se svým velmi hezkým a milým manželem žije v pohodě v rodinném domku a dá se říct, že se vzájemně doplňují již řadu let. Jen někdy se stane, že si manžel jako zeměměřič nosí práci domů a svým prstem zvyklý ukazovat a dávat pokyny vytáčí jinak velmi pohodovou manželku do vysokých obrátek. Naproti tomu Irenka je mimořádně schopná a pracovitá žena, organizační talent a všestranně nadaná. Představuje typ sice energické ženy, ale se srdcem na dlani, trpělivostí a má v sobě dar vytvářet „rodinný krb“, ke kterému se muži vždy rádi vracejí. Život této rodiny běžel v pohodě, jen občas se „podařilo“ manželovi přemístit některou věc Irenky na jiné místo, a to pak jsou fofry, když nemůže svou odloženou věc najít tam, kde si jí položila. To se projevují vášně naplno a s příslušným komentářem a  zklidnění nastane , až se najde zašantročená věc jako jsou brýle, kniha, hodinky, nůžky, klíče a mnoho jiných drobných věcí, které potřebuje mít žena po ruce a dá si je na určité místo, kde to pak samozřejmě marně hledá.  Při jedné z takových  to trampot „hledání“ se rozhodla rázně zakročit a pronesla historickou větu: Prosím Tě, stokrát jsem ti říkala, ať na moje věci nešaháš, rozumíš, ať je necháš tam, kde jsou. Manžel tuto výtku si vzal k srdci a řekl si, že když nesahat, tak nesahat. To oba netušili , že okamžik pravdy se blíží v podobě položeného mobilu na stole na zahradě. Spokojeně si hověl tam, kde ho Irenka položila a neuvědomila si, že začalo hodně pršet. Když tuto skutečnost zjistila a mobil nutně potřebovala, byl tento náš kamarád v „čudu…“ Nereagoval a odešel odpočívat do věčných lovišť. Na vyčítavou otázku položenou manželovi: To jsi mi ho nemohl schovat?  dostala jednoznačnou odpověď: Od určité doby na Tvé věci nesahám. Zlostí cloumaná Irenka se zmohla na odpověď: Tak jsi mne mohl aspoň upozornit , že tam leží.

A tak má Irenka  nový, krásný mobil s odklápěcí horní částí, malý, elegantní, akorát do kabelky a k němu dostala navíc jednu zkušenost, že když se plní příkazy partnerem doslovně, nemusí to vždy dopadnout dobře, k naší úplné spokojenosti. Život jde dál, nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně, ale hezké manželství je o něčem jiném. Proto jsme si své partnery vybrali, že je máme rádi , máme na ně spolehnutí, někdy s nimi hrajeme manželské džudo a zkoušíme, co ještě vydrží, jsme rádi, že je máme i když nám někdy svými nápady jdou na nervy. No uznejte, můžete se zlobit na manžela, když Vás pochopil a poslechl na slovo. Už nesahá na Vaše věci a nechá je ležet tam, kde jste si je odložila…

Další povídky ze života