Léčba smíchem - CA LUKi

Seladon v lázních

Když se objeví v lázních, tak je kolem něj živo, vzrušení a pořád se něco děje, umí se dvořit ženám, perfektně oblékat, nádherně mluvit, bavit celou společnost, vynikající tanečník a společník k pohledání.

Když Pán Bůh naděloval různé vlastnosti, nikdy nezapomněl se taky postavit do fronty a tak když řeknete: herec, bavič, scenárista, malíř, muzikant, učitel, chalupář, zahrádkář, kronikář, sběratel aforismů a vtipů, všestranně nadaný a zručný člověk, který je především dobrý kamarád a vynikající společník, optimista nabitý energií, plný života, který se v posledních létech specializuje jako velmi dobrý spolupracovník firmy NUTRA-BONA na prodej Českých doplňků stravy v rámci PROJEKTU ZDRAVÍ (www.nutrabona.cz). Je šťastný a nadšený , že se aktivně zapojil do projektu, který lidem vrací zdraví, zlepšuje kvalitu života, poskytuje ucelený systém ochrany zdraví, zvyšuje duševní a tělesnou svěžest a výkonnost.

Nedávno ( i když spolu žijí několik let ) se oženil s velmi sympatickou paní Jaruškou, s kterou tvoří hezkou a nerozlučnou dvojici. Žena, která mu toleruje jeho legrácky a šprýmy, rozumí jeho myšlení a podporuje ho v jeho nadšení žít život a užívat si ho. Velmi rád je navštěvuji a cítím se velmi dobře, protože paní Jaruška je zároveň vynikající kuchařka, člověk, který nepokazí žádnou legraci.  

A tak když byli spolu naposled v lázních Bardějovských koupelích již po páté po sobě, posadili k ním ke stolu dvě dámy ze Slovenska. Péťa se jim začal ihned dvořit a lichotit. Obě z toho byly paf a najednou se jedna z nich  přiznala: Víte, když jsme sem jeli, tak nám kamarádka řekla: Holky, už máte po sezóně, co tam chcete dělat. To neměla říkat, to bylo něco pro Péťu. Okamžitě začal vymýšlet legrácky, udělal ze sebe milionáře, který se v lázních se svými kamarády nudí a hledají ženy „na úrovni“ . Poslal pohlednici třetí kamarádce, že je velká škoda, že taky nepřijela, že jim velmi schází do počtu při utrácení peněz a rozverné zábavě. Chodili společně na procházky, procedury, tančit do kaváren a baru. Tam kde je Péťa, tam je veselo a živo. V lázních ho už znají, že to je muž činu a lichotník 1. třídy, který je schopen vymyslet neuvěřitelnou ptákovinu,  šířit kolem sebe radost ze života, smích a zábavu. Vedle něho je všechno lehčí, snazší, bez problému, najednou si uvědomíte, že se vznášíte, máte v očích slzy od smíchu, zapomenete na bolesti a problémy, dokáže lidem vracet naději a umožnit jim na chvíli zapomenout na všední starosti.

Když se vrátili s Jaruškou domů, neopomněl zajet do lázní DARKOV a poslat nádherný pozdrav, že se s kamarády přesunuli do jiných lázní a nemohou zapomenout na nádhernou společnost a všechno krásné , co spolu prožili . Zároveň obě přítelkyně z lázní BK pozval, aby škarohlídka a pesimistka praskla závistí a zlostí.

A tak si říkám, co náš přítel a spolužák z průmyslovky Péťa vymyslí příště, čím nás překvapí a potěší. Když na čtvrtý sraz přivedl Jarušku jako čtvrtou manželku, tak jsme si mysleli, že se asi zbláznil. Teprve po létech jsem pochopil, že  to nebyla mánie střídání manželek, ale že mu tyto tři první ženy nerozuměly, nemohly pochopit  a nevyhovoval jim jeho způsob a styl života. Teprve Jaruška, která s ním žije již mnoho let je ráda, že má vedle sebe člověka se srdcem na dlani, Péťa je rád, že našel hodnou, pracovitou, tolerantní a hlavně krásnou a sympatickou ženu. Trvalo to sice déle, než se potkali, ale jsem moc rád, že se s nimi mohu scházet a čerpat nové nápady , že si máme pokaždé co říci, že se spolu nenudíme a můžeme  společně snít o krásné budoucnosti…… Tuto knihu ilustroval právě Péťa. Díky.

Další povídky ze života