Léčba smíchem - CA LUKi

Pořiď si bažanta

Když jsme se v září nádherně bavili se spolužáky z Vysoké školy na pravidelném ročním setkání, bylo nádherné pohodové počasí a vlastní setkání nemělo chybu.

Nejvíce mne překvapil kamarád Olda, který oslavil svých 70 let v plné svěžesti a chuti žít život na plné obrátky. Když jsme se loučili, nenapadlo mne, že tento Olda, který ve svém věku vyrábí přesné vzduchové zbraně v rámci  povolené licence, plný elánu a nadšení, ochoten pít život plnými doušky se ocitne v situaci ohrožení života. Když v noci šel po tmě na záchod močit, zavrávoral, ztratil rovnováhu a upadl na zem, kde zůstal celých 7 hodin ležet zraněný se zlomeným krčkem a komplikovanou zlomeninou nohy. Doplazil se s námahou ke dveřím a zázrakem se mu podařilo na svůj stav upozornit souseda, který slyšel jeho zoufalé volání o pomoc. A tak dnes již chodí o francouzských holích, jeho zdravotní stav se rychle zlepšuje a na Vánoce má být propuštěn do domácího opatrování. Když jsem se to dověděl a okamžitě jej zavolal, jeho první slova byla: 

Jardo, jestli chceš, abych Ti dobře poradil, místo zajíčka si pořiď  b a ž a n t a.  Je to užitečná věc, máš ho pořád po ruce, nemusíš v noci nikam chodit, je s Tebou v posteli, kde ho položíš, tam ho vždy najdeš a nikdy Tě nezklame a neopustí. Je zkrátka pouze tvůj.

Pochopil jsem, že přes velké bolesti a zdravotní problémy si uchoval smysl pro humor a nadsázku a to se mi u něj líbí, že bojuje.  Uvědomil si pravdivost přísloví: Kde je vůle, tam je i cesta, jak říkají horolezci. Mám radost, že se z toho dostal, bažanta jsem si zatím nepořídil, ale přemýšlím o jeho doporučení. Moudrá rada nad zlato, ale nejlepší je vlastní zkušenost, i když to někdy hodně bolí.  

Tak se nám Oldo brzo uzdrav, zajíčci mají taky své kouzlo…

Další povídky ze života