Léčba smíchem - CA LUKi

Hotel ILF

Patří k mým oblíbeným hotelům, kde mám veškeré pohodlí, komfort, vytvořené zázemí, bezpečné parkování auta, podmínky pro odpočinek i mnohá jednání v hotelu i v Praze, perfektní umístění u zastávky metra Budějovická, velmi vstřícný a ochotný personál, dá se říct , že zde najdete vše, co potřebujete k úspěšnému podnikání a reprezentaci.

Pozval jsem na oběd do hotelu ILF mého spolužáka z VPŠ v Karviné  JUDr. Ing. Přemysla Mynáře, který ochotně pozvání přijal, neboť většinu roku tráví v zahraničí. Když jsem mu předával na památku knihu: Léčba smíchem 2, měl radost jako malý kluk, kterou vyjádřil úžasným nenapodobitelným smíchem a předáním CD „Vyžeň kozy v háj„ na kterém kromě koz byla i nádherná selka s úsměvem a odpovídajícím výstřihem – to máš ode mne na památku s věnováním: K VĚČNÉ INSPIRACI – ILF PRAHA- 3.11.2005 KAMARÁD Přemek. napsáno úhledným písmem velkými písmeny. S vážnou tváří povídá: Jardo, škoda, že kniha je hotová, byl bych velmi rád, kdyby tam byla jen malá zmínka o mě a desetileté jihoamerické misi ( 8 let milovaná Cuba, Mexiko, Bolivie, Peru ). Kromě toho jsem navštívil Brasilii, Krétu, Itálii, Španělsko 2x a několikrát jsem byl v Andoře. Nestačil jsem se divit jeho cestovatelské vášni a rozhodli jsme se, že po obědě ochutnáme červené víno a já budu poslouchat. Jeho projev, nadšení, vyprávění plné pikantních příhod, to byl vodopád smíchu a nadšení, byli jsme oba hluční a veselí. Potom najednou začal plánovat společnou cestu do Canady do Toronta za našim spolužákem Emanem Širokým v květnu 2006. Když jsme se v 17 hod. rozhodli zavolat našeho milovaného předsedu třídy Otu Myslivce, zvaného HUGO, bylo již toto telefonování mobilem velmi obtížné, zejména jsem si já uvědomoval, že jsem to přepálil a mám dost. Přema si chtěl dát ještě jednu  poslední láhvinku na rozloučenou. Já tušil, že je zle, rozloučil jsem se s mým  kamarádem a spolužákem z průmyslovky a netušil jsem, že ho vidím a slyším naposled. Další 2 hodiny jsem strávil ve vaně a na WC, protože jsem měl v hotelu ILF v 19 hod další jednání, které jsem zvládl, ale žaludek jsem měl na lodi. Druhé jednání dopadlo taky dobře a já měl pocit, že jsem prožil nádherný den plný smíchu, radosti, porozumění, nadějí a plánů. Jeden z mála šťastných dnů.  Přema kromě jiného pronesl i tato dvě přísloví:
-  Když je dobrá nálada, tak se leccos podaří
- Odpouštějte svým protivníkům.
To je to, co je dokáže nejvíce rozzuřit.
Když jsem 16. ledna 2006 dostal parte, že tento optimismem nabitý a plný plánů  z tohoto světa nečekaně odešel bez rozloučení, potkal se na nesprávném místě s mozkovou příhodou, člověk, kamarád, spolužák a dobrý otec a člověk, který toho chtěl ještě mnoho dosáhnout v tomto životě, uvědomil jsem si, že bude dál žít v našich srdcích. Zůstalo zde po něm mnoho práce a mnoho zarmoucených lidí. V mých očích odešel vzor píle a ctnosti, ctižádosti, dnes se už jen na nás dívá ze své věčné cesty Přema a Cigánský baron. Ještě, že jsem stihl o Tobě napsat dvě povídky a dočkal ses jejich vydání. Nezapomeneme…

Další povídky ze života