Léčba smíchem - CA LUKi

Bardějovské koupele a okolí

Bardějovské Koupele nabízí kromě lázeňské léčby i bohatý a pestrý kulturně-společenský život. Bohatou tradici mají koncerty, které se konají v letní sezóně denně na otevřeném prostranství před kolonádou (Mezinárodní hudební léto) a v průběhu celého roku ve velkolepém sále hotelu Astoria. V lázeňských zařízeních se konají výstavy keramiky, plastik, fotografií, obrazů, květin, soch, různé semináře, besedy, přednášky apod.

V areálu lázní se nachází Skanzen - muzeum lidové architektury, Národopisná expozice Šarišského muzea, knihovna, kino a pod.

Nezapomínáme ani na hosty, kteří rádi sportují a nabízíme jim sportovní vyžití po celý rok. V létě si můžete zahrát tenis, volejbal, basketbal, minigolf, půjčit si jízdní kolo nebo si zaplavat v krásném prostředí letního koupaliště, které je díky teplé vyhřívané vodě možné využívat i při méně příznivém počasí. V zimě je k dispozici lyžařský vlek, běžecké terény přímo v lázních a krytý bazén. Celoročně můžete využívat relaxačně-rehabilitační centrum Ozón (fitnes, sauna, solárium, masáže), značené turistické trasy (25 km), kyslíkovou dráhu a jízdu na koních.

Večer se lázně mění na atraktivní a zábavné centrum společenského života. Kromě restaurací, kaváren a baru si můžete příjemně posedět s přáteli, nebo zatančit při živé hudbě v kavárně Club, v restauraci Kúpeľná dvorana a v kavárně hotelu Ozón.

Okolí nabízí zajímavé možnosti výletů:

  • Bardějov (6 km) - historické město zapsané do seznamu Světového a přírodního dědictví UNESCO.
  • Prešov (45 km), Košice (80 km) - zajímavá města z hlediska návštěvy historických památek, ale i nákupů.
  • Tokajská oblast (106 km) - možnost ochutnat pravé tokajské víno.
  • Vysoké Tatry (109 km) - atraktivní výlet do Slovenských velehor.
  • Levoča (99 km) a klenoty Spiše - návštěvníci mohou obdivovat gotický farní kostel ze 14. století, ve kterém se nachází nejvzácnější dílo Mistra Pavla z Levoče - nejvyšší dřevěný gotický oltář na světě.
  • Regetovka (15 km) - lyžařské středisko se 6 vleky a půjčovnou lodí.
  • Svidník (31 km), Dukla (50 km) - města s památníky druhé světové války.
  • Pieninský národní park, Červoný kláštor (79 km) - atrakcí pro turisty je splavování řeky na pltích.
  • Krásná Hôrka, Betliar, Ochtinská jaskyňa (165 km) - celodenní výlet s návštěvou starobylého hradu Krásná Hôrka, loveckého zámečku Betliar a aragonitové jeskyně.
  • Dřevěné kostelíky - Hervatov (18 km), Kožany (28 km), Tročany (20 km), Lukov (29 km).