Léčba smíchem - CA LUKi

Maličkost

Maličkost, kouzelné slovíčko, které někdy málo nebo hodně znamená.

Je velké umění se radovat z maličkostí, někdy stačí úsměv, hezké slovo, pohlazení, dobrý skutek, dárek, rada či povzbuzení.

V dnešním uspěchaném světě si ani neuvědomujeme, že kromě starostí a shonu existují lidé, kteří žiji kolem nás a mají možná své problémy daleko větší, někdy i existenční. Já jsem od maličká byl vychován zejména babičkou k zodpovědnosti, samostatnosti a hlavně mít rád lidi, život, umět jim naslouchat, pomáhat, sloužit, dělat druhým radost, rozesmát je a sám se radovat i z maličkostí. Je to velmi jednoduché, ale mnoho lidí si to ani neuvědomuje. Stačí je jen pozorovat jako mravence v mraveništi jak pořád někde spěchají, kupují na splátky, ženou se za penězi a kariérou,  spěchají v autech, a málo kdo si uvědomí, že základem všeho je zdraví a štěstí. Lidský život se skládá z maličkostí. Řada lidí byla na Titaniku zdravá, ale neměli kousek štěstí. Je mnoho lidí, kteří jsou optimisticky – pozitivně ladění, vyzařuje z nich pohoda, radost, spokojenost a často i moudrost. Tito lidé kolem sebe šíří krásu a klid, je Vám vedle nich dobře, pořád se smějí, mají dobrou náladu. Taková maličkost – úsměvem, hezkým pohledem nebo slovem Vás pohladí po duši a vy máte celý den pocit, že se vznášíte. Jaká maličkost je vnímat krásu přírody, chování zvířat, paprsky slunce, kouzlo oblohy, svit měsíce a hvězd, vůni a paletu barev nádherných květin.

Maličkost můžeme chápat každý jinak a po svém. Vrátil se manžel z ciziny z dlouhé služební cesty a vypráví manželce: Přijdeš na recepci v hotelu a oni Tě přivítají Tvým rodným jazykem. Taková maličkost a člověka to potěší. Kufry Ti vezme portýr, zanese Ti je na pokoj, vyveze Tě výtahem, no uznej, taková maličkost a člověka to potěší. Jdeš se osprchovat a tam voda teče na fotobuňku sama, to je úžasné, taková maličkost, a člověka to potěší. To už manželka nevydržela a povídá: Když jsi byl tak dlouho pryč, seznámila jsem se s naším novým sousedem, ten ho má o kousíček delší , člověk by nevěřil, taková maličkost a člověka to potěší. Nepodceňujte a všímejte si maličkostí…

Další povídky ze života