Léčba smíchem - CA LUKi

Vana plná kaprů

Když mi vykládala spolužačka Miladka z průmyslovky na zahradě vánoční příhodu, měl jsem oči plné slzí od smíchu a představoval jsem si jak chystala rybí zabíječku na štědrovečerní stůl.

A při tom to začalo nevinně půjčením přenosné pozinkované vany na prodej kaprů.

Její přítel neprodal 12 kaprů a tak se rozhodl vrátit půjčenou vanu i s živými kapry se slovy: To máš vánoční dárek za ochotu a půjčenou vanu. Se slovy Hezké Vánoce se zvedl a odešel domů.

Miladka v šoku s dvěma kluky sama doma byla z toho na mrtvici, když viděla jak si děti s radostí hrají s kapry ve vaně, na podlaze plno vody, dům vzhůru nohama při vánočním úklidu a pečení cukroví, a do toho všeho takový přírůstek do rodiny. Okamžitě volala manžela Jarka do práce a rezolutně povídá: To si piš, že to vyřešíš, jak přijedeš domů. Jarek jí uklidňoval se slovy: Nestarej se, já to zmáknu.

Relativní klid vydržel velmi krátce do doby, kdy přijel manžel z práce autem Pabědou, z které vystoupilo s ním současně 8 zmožených oslavujících kamarádů. Dva dny před Vánocemi mít na dvoře rodinného domku 9 chlapů v náladě a 12 plovoucích kaprů ve vaně, to je síla. Popsat hromadné kolektivní vánoční zabíjení kaprů, smažení, jejich konzumaci, pití na kuráž, plno řečí, ochutnávání koláčků a cukroví, dá se říct vánoční hostina na nečisto jako generálka, nebrala konce. Miladka od vzteku si šla lehnout beze slova a nechala je svému osudu. V noci, když šla na záchod, nevěřila svým očím, kam se podívala, všade ležel zmožený chlap, nebylo kde šlápnout.

A tak prožila jedny z Vánoc, na které rádi vzpomínají děti a na plovoucí kapry ve vaně a Miladka na úklid opilých chlapů, které nemohla dostat z chalupy. Vánoce jsou Vánoce a překvapení na nás číhá vždy a všude a obyčejně přijde v nejméně vhodnou chvíli, kdy ho nečekáme a nepředpokládáme…

Další povídky ze života