Léčba smíchem - CA LUKi

Pátá komnata

Každý z nás má svou Pátou komnatu , kde nikoho nepustíme a kde si ukládáme své vzpomínky, lásky, pocity, radostí i neúspěchy, které si chceme ponechat jen pro sebe a pro ostatní jsou tabu.

Jen já mám kromě páté komnaty pátou koupelnu. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak.

Když jsem v mládí slyšel, že každý Američan za život vystřídá několik povolání a několikrát se stěhuje, zdálo se mi to nelogické i nepraktické. To jsem netušil, že mne potká v životě něco podobného a budu to považovat za normální. Jako svobodný jsme s maminkou modernizovali domek, dělali splachovací záchod, vodovod a s ním budovali i mou první koupelnu. V té době vrcholem dokonalosti byl měděný válec, pod kterým se topilo a voda se ohřívala pro celou rodinu a stačilo na to půl kbelíku uhlí. Jak rád na tyto roky mládí a svobody vzpomínám a uvědomuji si krásu koupelny s bílých kachliček.

Když maminka se stala vdovou a dům se prodal, nechal jsem si kousek zahrady a postavil chatu, kde jsem vybudoval mou druhou moderní koupelnu. To jsem netušil, že nám v paneláku odejde bytové jádro a já se pustím do budování mé třetí moderní koupelny z italských kachliček včetně kuchyňské linky. Osud si to přál, že manželka zdědila malou chatičku, kterou jsme spolu rekonstruovali a já v ní vytvořil čtvrtou koupelnu s moderními průtokovými ohřívači z dovozu. V té době jsem netušil, že to pravé ořechové mne teprve čeká a já budu na sklonku svého života budovat svou pátou, a doufám, že poslední koupelnu, která když se povede, svou dispozicí, vybavením a provedením by mohla jít přímo na výstavu. Při této příležitosti jsem zjistil, aby se mi návratnost vložených prostředků vrátila, musím ještě žít 11 let.

A tak jsem se rozhodl, že tady budu na tomto světě ještě minimálně 11 let s pomocí Boží a při dobrém zdraví, trochou štěstí se v pohodě dočkám lepších časů a budu platit EURY, stanu se platným členem Evropské unie  a zatím se životní úroveň důchodců zlepší na důstojnou úroveň, ale hlavně si užiji této nádherné koupelny včetně všech jejich vymožeností.

Co je na tom vlastně zajímavé? Že někdo složí svou 5 sinfonii, režisér natočí svůj pátý nejlepší film, básník složí svou pátou báseň, hudební skladatel pátou písničku, spisovatel napíše svou pátou knihu, sportovec přiveze svou pátou medaili z významné sportovní události, některá žena porodí své páté dítě, někdo si vezme svou pátou a nejlepší manželku a já mám svou pátou (možná že poslední) koupelnu. Připadá mi velmi úsměvné, že mi život umožnil vyhazovat peníze za stejnou věc několikrát, odborník by řekl, dal šanci dobře investovat. No uvidíme, co bude dál a co mne ještě čeká…

Další povídky ze života