Léčba smíchem - CA LUKi

Co je úspěch

Často vyslovené slovo, aniž bychom si uvědomili v čem spočívá význam tohoto slova a co se za ním schovává, jaká dřina a činnost.

Chápeme ho u sportu, úspěšné kariéry, mimořádném hereckém výkonu, vědomostech v soutěžích, pracovní dovednosti u malířů, zpěváků, spisovatelů či vynálezců. Často už zapomínáme na úspěch učitelů a profesorů, lékařů, kteří denně zachraňuji lidské životy.

Nechceme si připustit, že dnes úspěšnost se začíná měřit množstvím peněz,  místo úspor se často hodnotí, kolik si dovedeme půjčit a jak umíme žít na dluh. Lidé chtějí získat vše rychle a snadno, žít a užívat si, jsme vedeni, aby každý se postaral sám o sebe a najednou se vytrácí sounáležitost k někomu a něčemu. Úspěch je velmi často vykoupen velkým odříkáním, cílevědomostí, dřinou a prací, vírou v daný i dosažený cíl. Každý z nás je v něčem vynikající avšak jen málo lidí se v životě dozví, v čem jsou nejlepší.

A tak lze říct, že úspěch je v umění žít, najít si spolehlivého partnera, mít zdravé dítě a vychovat ho, mít možnost předávat zkušenosti vnoučatům, dožít se stáří ve zdraví a pohodě, být druhým užitečný a dávat jim to, co lidem v této uspěchané době schází. Úsměv a hezké slovo, pohlazení, povzbuzení a a pochvalu, umění dát naději. Každému úspěšnému člověku k úplnému štěstí vždy nějaká maličkost schází. Říká se, že si dnes můžeme všechno koupit. Zdraví a štěstí si koupit nelze, to máme nebo ne a musíme o něj pečovat. Základ všeho dobrého je ve fungující rodině a lidských vztazích.

Důležité pro dnešní dobu je si uvědomit, že chci li mít v čemkoliv úspěch, musím vycházet ze zkušenosti, že: Síla je v nás, spoléhám především na sebe, musím si uvědomit, co jsem ochoten dát, abych něco získal, v životě za všechno platíme a to ne vždy penězi. Dnes vidíme kolem sebe dva druhy lidí : Jedni jsou vyrovnaní a spokojení, skromní, šťastní , pracovití, umí žít a radovat. Druzí se celý život za něčím ženou, plahočí, jsou nespokojeni a žijí s pocitem křivdy, že nedosáhli svých neuskutečnitelných snů a cílů, své kariery. Chceme li být spokojeni, šťastni a úspěšní, musíme se naučit žít bez: závisti, křivdy, nenávisti,zloby, lítosti, strachu,strádání za jiné, platí okřídlené: Je li zdravá duše – je zdravé i tělo i když dříve se říkávalo: V zdravém těle zdravý duch. Jak je to všechno jednoduché a děláme si to složité. Každý z nás si nosí v torně Maršálskou hůl…

Další povídky ze života