Léčba smíchem - CA LUKi

Pes po přechodu

Na to, že si řada lidí na přechodu vynucuje přednost před jedoucím autem, na to jsem si jako řidič zvykl a zejména mladé lidi, kteří spěchají rád a s úsměvem automaticky pouštím pro jejich i svou bezpečnost.

Při jízdě městem HLUČÍN jsem byl překvapen ale i zaskočen chytrostí a drzostí pejska Oříška (velikosti podvraťáka), který vstoupil do vozovky na přechodu vyznačeného bílou zebrou v protisměru a zastavil provoz. Když mi vběhl do cesty, prudce jsem zastavil a on se instinktivně vrátil do středu vozovky. Když viděl, že stojím, rozešel se pomalu a dokončil ladnou chůzi přesun na druhou stranu přes frekventovanou cestu ve městě spořádaně na přechodu vědom si, že má přednost, i když nevím, jestli toto pravidlo platí jen pro lidi, děti či jiné živé bytosti.

Na celé příhodě mně pobavilo a potěšilo, že jsem ho autem nesrazil a nezranil, moje reakce byla dostatečně rychlá, ale hlavně jsem si uvědomil, že i ten pejsek se naučil chodit po přechodu, neběhá a nepřechází přes cestu jako lidé kde se jim zachce, ale navíc se naučil pravidlo, že při vstupu do vozovky na přechodu má přednost a umí si jí vynutit.

A tak na pasoucí se slepice na okraji silnice, které nereaguji na provoz aut jsem si již zvykl, ale tato událost mi uvízla v podvědomí a cítím potřebu se s Vámi podělit o inteligenci tohoto pejska, někdo ho to naučil nebo ukázal. Ale, že to umí používat sám, to se nestačím divit a smekám před moudrostí tohoto jedince, který možná má zatím štěstí, než pojede nějaký pirát silnic, který dokáže ve městě sejmout na přechodu i člověka. Přeji mu dlouhý život a štěstí, přecházet přes cestu v HLUČÍNĚ má asi svou potřebu nebo hobby, testuje reakci řidičů a v sobě zvýšený adrenalin. Jaká neuvěřitelná zkušenost, která tentokrát dopadla dobře. Město HLUČÍN může být právem hrdé, pokud takových pejsků má více.

Další povídky ze života