Léčba smíchem - CA LUKi

Pořádná štětka

Tatínek musel mít Pořádnou štětku na holení, malíř pokojů potřebuje Pořádnou štětku na malování, zejména aby nepouštěla chlupy.

Já jsem se stal majitelem Pořádné štětky na toaletní mísu. Když jsem si jí kupoval, stála v řadě v regálu mezi ostatníma, jejichž cena se pohybovala od 40 do 100 Kč. Jedna štětka mi padla do oka, vzhledem, ladností a krásou svých tvarů, barevností, balením a celkový dojem z ní byl fantastický až do okamžiku, kdy jsem se u pokladny dověděl, že se jedná o dovoz z USA a stojí 699 Kč. Tato cena mi vzala dech, ale touha vlastnit takový skvost byla silnější. A tak mám dnes kousek Ameriky na záchodě na okrasu WC a na užitek jsem si koupil ještě jednu za 40 Kč, kterou pravidelně užívám.

Jelikož tuto drahou štětku vůbec nepoužívám, myslím, že mi vydrží takových 30 až 50 let a pořád bude jako nová a krásná. Při této myšlence jsem si vzpomněl na slova mé babičky, která si oblékla svůj přepychový kožich jednou za rok na Štědrý den do kostela a říkávala mamince: Vidíš Adélko, ten kožich mám už čtyřicet let a pořád je jako nový. Znám toto slovo i v jiném přeneseném slova smyslu, ale: To je krásná Štětka se už dnes moc nepoužívá, dnes se ženám, které se živí svým tělem a krásou říká docela jinak. Toto nejstarší řemeslo má nekonečné zlaté dno a svou nezničitelnost dokud lidstvo bude žít.

Já jsem spokojen se svou Štětkou, kterou mám po ruce, ale pouze se na ní dívám na WC, mám z ní radost, že jí mám, komu se to poštěstí, mít doma exportní výrobek z tak daleké a velké země neomezených možností. Pořád je nová a nepoužitá. I ten její překrásný obal jsem si schoval s uvedením původu výroby. Je pouze moje a nikomu na ní nedám šáhnout…

Další povídky ze života