Léčba smíchem - CA LUKi

Minerální vody a indikace

Bardějovská minerální voda je přírodní léčivá slabě až středně mineralizovaná, hydrogenuhličitanovo-chloridová, sodná, uhličitá, studená, hypotonická, se zvýšeným obsahem kyseliny borité. Celková mineralizace se pohybuje od 1600 mg/l do 9400 mg/l a oxid uhličitý od 2200 mg/l do 3800 mg/l.

Geografická poloha, mikroklima, přírodní prostředí a minerální vody mají blahodárný vliv především na tato onemocnění dospělých a dětí:

  • Onkologické - po ukončení onkologické léčby bez jakýchkoliv známek onkologického onemocnění.
  • Choroby oběhového ústrojí - zejména stavy po akutní karditidě, chlopňové chyby, ischemické choroby srdce, stavy po infarktu myokardu, hypertenzivní choroby, onemocnění cév a žil dolních končetin na základě aterosklerózy, stavy po revaskularizačních a cévních rekonstrukcích na srdci apod.
  • Choroby trávícího ústrojí - žaludeční dyspepsie a benigní onemocnění žaludku, vředová choroba žaludku, stavy po operacích žaludku, dvanácterníku, jater a pankreasu, střevní poruchy motoricko-evakuační, regionální enterokolitida, proktokolitida, stavy po resekcích tenkého a tlustého střeva, chronická onemocnění žlučníku s litiázou nebo bez ní, stavy po operacích žlučníku, žlučových cest, stavy po akutní hepatitidě, stavy po akutní pankreatittidě, chronická pankreatitida, oslabení celkového zdravotního stavu a jiné.
  • Choroby z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí - diabetes mellitus, poruchy metabolismu nebo hyperurikémií a pod.
  • Netuberkulózní choroby dýchacích cest - chronické bronchitidy, astma bronchiální v klidu, stavy po opakovaném zápale plic, stavy po operacích na dolních dýchacích cestách, hypertrofické zápaly a atrofické změny horních dýchacích cest, chronické sinusitidy a sinobronchitidy, stavy po operacích horních cest dýchacích.
  • Ženské choroby - klimakterický syndrom
  • Choroby ledvin a močových cest a některá onemocnění pohybového ústrojí.