Léčba smíchem - CA LUKi

Motorkáři

Když si vzpomenu, na svých 18 let a divokou jízdu na motorce JAWA 250, vůbec se nedivím dnes mladým motorkářům a chápu jejich vášeň pro rychlou jízdu. V duchu jim ještě dnes závidím, takové mašiny, tu krásu.

Jenom je tu přeci jen určitý rozdíl: motorky jezdí rychleji, na cestách je větší provoz, řada mladých lidí motorku neovládá a nechá se unášet rychlou jízdou i přes plnou čáru a v zatáčkách. Cítí zvýšený adrenalin v těle a  pud sebezáchovy a strach o život je u nich potlačen. Nejhorší je, že si neuvědomují, že ohrožují kromě svého života i životy druhých. Při tom by stačilo tak málo, najít si bezpečné místo pro svoji vášeň a vyřádit se bez ohrožení sebe i ostatních. Přemýšlejte, dokud je čas. I vy chcete určitě žít. A tak na závěr jednu povídku ze života:

Venku bylo zima, spolujezdec neměl šátek ani šálu na krk, tak si kombinézu oblékl obráceně a zip zapnul na svých zádech. Při průjezdu jedné ostré zatáčky havarovali a lidé jim poskytovali první pomoc a volali Rychlou záchranou službu. Lékař po příjezdu se ptal: Co se tu stalo? 

Jeden mladík mu pohotově odpověděl: Celkem nic, jenom spolujezdec měl obráceně hlavu, když jsme mu jí narovnali, tak chudák přestal dýchat.

Další povídky ze života