Léčba smíchem - CA LUKi

Jožinko GOLONKA a jeho rána

Jednou v pořadu „Nikdo není dokonalý„ vystupoval náš známý hokejista Jožo GOLONKA.

Na jeho slova nikdy nezapomenu a velmi jsem se pobavil. Velké díky za Vaše slova optimismu a za to, že jste takový jaký jste.

Když promluvil, věděl jsem, že se budu řehtat, popisoval zážitky z některých nesmrtelných hokejových zápasů, které vstoupily do naší historie  Československého hokeje. A potom to začalo:

Já když ráno vstanu, tak se posadím a nahlas se pozdravím: Dobré ráno Jožinko, to je nádhera, že jsi se probudil, zkusím, jestli mne něco nebolí, protáhnu se, zacvičím, podívám se, jestli je venku pěkně a řeknu si: To bude dnes nádherný den. A bez spěchu a stresů řeším problémy života jako všichni ostatní lidé.  

Najednou jsem si uvědomil, že vidím před sebou krásného a spokojeného člověka, který kolem sebe šíří radost a klid, pohodu, optimisticky laděného a vyrovnaného muže s pozitivním myšlením, bez spěchu, vidím hrdinu, který splnil své životní poslání, proslavil naší vlast a do srdcí milionů fanoušků přinesl ve správný okamžik neskonalou radost, potěšil naše hokejové duše a vrátil nám národní hrdost. Díky Vám a Vaším slovům se snažím své problémy řešit s nadhledem a optimismem, pomát druhým, šířit smích a radost, neboť smích léčí a prodlužuje život. Velké díky pane GOLONKA a ještě mnoho let spokojeného života Vám přejí všichni, kteří Vás měli rádi a zbožňovali Vás a Vaše myšlení, Vaše hokejové umění. Hodně zdraví a optimismu.

Další povídky ze života