Léčba smíchem - CA LUKi

Kúpele Lúčky a okolí

Kúpele Lúčky leží v horském, na jihu otevřeném údolí pod úbočím Choče, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmořské výšce 653 m. Impozantní, 1611 m vysoký Choč a ostatní pohoří, okolní jehličnaté lesy a horské louky tvoří malebné okolí lázní.

Vlastní lázně se nacházejí v údolí poblíž obce téhož jména. Poloha Lúček v údolí pod úpatím hor poskytuje mnoho příležitostí k vycházkám do překrásné horské přírody i k rekreační turistice.

Přitažlivou historickou a architektonickou památkou je malebný Oravský zámek. Patří k nejzachovalejším starým slovenským zámkům. Po úpravách slouží dnes jako muzeum. Na soutoku Bielej a Čiernej Oravy se nachází Oravská přehrada. Demänovské jeskyně u blízkého Liptovského Mikuláše jsou svou rozsáhlou a krásnou krápníkovou výzdobou v Evropě ojedinělé.

V oblasti sportu a turistiky se v létě nabízí mnoho zajímavých tras, vhodných i pro cykloturisty (přímo v lázních si můžete zapůjčit horské kolo). Surfování, kanoistiku, jachting a další vodní sporty můžete provozovat na blízké nádrži Liptovská Mara. Tenisové kurty jsou v provozu v Ružomberku.

V zimě jsou zde bohaté možnosti k lyžování. Poblíž Ružomberoku se nachází populární středisko Malinô Brdo (travnatý vrch vysoký 1209 m - viz www.skipark.sk). Další lyžařská střediska: Donovaly, Demänovská dolina - Jasná, Chopok, Liptovské Revúce, Kubínska hoľa.

Další možnosti výletů do okolí:

  • Oravský zámek - patří k nejzachovalejším slovenským zámkům.
  • Liptovský Mikuláš - Demänovské jeskyně, kostel sv. Mikuláše, Jánošíkovo vězení a další.
  • Ružomberok - Liptovské muzeum, galerie L. Fully.
  • Liptovský Hrádok - ruiny hradu, arboretum, úzkorozchodná železnice.
  • Osada Vlkolínec - skanzen lidové architektury, zařazený do Světového kulturního dědictví pod záštitou Unesco.