Léčba smíchem - CA LUKi

Překvapení

Jsou okamžiky a dny, které nejdou naplánovat, vymyslet ani uskutečnit bez působení sklerózy. Při tom na člověka čeká překvapení, které neočekává a nová skutečnost ho zaskočí.

Nesmírně jsem se těšil na blahopřání mé spolužačce Miladce k významnému výročí narozenin a neustále jsem měnil rozhodnutí čím jí překvapím a potěším, co jí koupím, co jí udělá radost. Že jsem jí překvapil, to se mi povedlo dokonale, přišel jsem o den dříve než znělo dohodnuté pozvání. Překvapen jsem byl i já, že mne nikdo nevítá a nečeká. Miladka právě přišla unavená s manželem ze zahrady a já stál s kytičkou u branky.

Zachovala se jako dáma, jako manželka pana prezidenta Beneše, když jí zaskočila kostička ryby v krku při recepci, nemrkla ani okem, rychle něco nachystala a vše vypadalo normálně. Když jsme se dostali po hodné chvíli k této skutečnosti, že jsem přišel o den dřív, než jsme se dohodli, myslel jsem, že to není možné, abych byl tak velký sklerotik. Teď jsem byl překvapen i já, myslel jsem, že se hanbou propadnu do země.

Oslava narozenin proběhla v nádherné atmosféře, zdržel jsem se déle než jsem předpokládal, ale ještě doma jsem stále přemýšlel, jak se to mohlo stát. Ještě dnes se stydím, že se to stalo, ale každé zlo je na něco dobré, naše setkání a oslava narozenin byla upřímná, nezapomenutelná i z tohoto nečekaného oboustranného překvapení.  Komu se to běžně stane, aby si popletl jednotlivé dny. A tak jsem zavedl nový systém, ochranu proti zmatkům: Každé ráno si dám před sebe napsanou tabulku k počítači velkým písmem: DNES JE STŘEDA.

Jeden problém jsem vyřešil, ale teď mám zase nový problém a starost, nezapomenout vyměnit tabulku na stole každé ráno.

Skleróza nebolí, jen se při ní člověk hodně nachodí.

Každý máme něco…

Další povídky ze života