Léčba smíchem - CA LUKi

Násilník

I když to mám jen z ústního vyprávění jedné ženy, má to svou logiku a určitě to může být i pravda, ale jak to dokázat.

Byly od nás v jedněch lázních dvě manželky na léčení a nemohly si vynachválit, jak se měly dobře a jak bylo o ně pečováno. Samozřejmě přišla řeč i na lázeňské lásky a když hodinu vysvětlovaly manželům, kolik žen si tam našlo náhradního lázeňského manžela, jeden z nich to nevydržel a řekl tuto nesmrtelnou větu: No dobře, to jsme si už vysvětlili, že všechny ženy v lázních jsou běhny jenom tam kromě ostatních chodily dvě světice.

Jednou týdně pravidelně chodil na odpolední kolonádu mladý lovec, pohledný a upravený muž, navoněný, výřečný, svůdník k pohledání a svou mladou ženskou oběť vždy ukecal a dostal do svého auta, že si zajedou zatancovat do nedaleké lesní kavárny. Která by odolala představě příjemně stráveného odpoledne s tancem a v přítomnosti svůdného mladého muže.

Bohužel, skutečnost byla jiná a pokaždé stejná, že muž naivní ženu zavezl do lesa na vybrané místo a tam jí v autě znásilnil. Ještě se jim posmíval a říkal: Co jsi si myslela, když jsi dobrovolně do mého auta vlezla.

Jedna takto postižená krásná mladá žena si postěžovala našim světicím a ke svému zděšení za týden tohoto násilníka poznala jak znovu loví jinou ženu. Naše světice okamžitě radily postižené, aby to ohlásila policii. Pochopte, že jednak budu muset svědčit u soudu a jak to vysvětlím manželovi, že jsem šla s cizím mužem, kterého neznám a sedla k němu do auta.

Při vzpomínce na tuto událost se mi vybavila moudrost: Každá žena dá, ne vždy a ne každému. Zlo a násilí by mělo být potrestáno.

Vztahy mužů a žen tu budou i za 100 let, nebo věčně, ale na tomto vztahu je krásné to, když umí muž pro lásku ženu získat a ještě větší štěstí je, když jí dokáže uspokojit.

Láska kvete v každém věku jen mladí nechápou, že i oni jednou zestárnou. Jeden kamarád říkával: Pane Bože, když jsi mi vzal sílu, vezmi mně i chuť. Proč jsi mi dal tolik zubů a jen jednoho těšitele.

Žít a užít, jak krásné a moudré a současně jak těžké, když Ti nikdo neporadí jak. Každý máme jinou představu a jinou touhu. Na spokojený život není jednotný recept. Spokojenost a štěstí hledáme a nacházíme každý jinde.

Znám nejkrásnější slova: Láska, žena, květina, děti, rodina, kniha a dobro.

Určitě jich je mnohem víc, ale každý má svou mozaiku života.

Další povídky ze života