Léčba smíchem - CA LUKi

Šestka

Ve školách se od nepaměti známkuje známkami od 1 do 5. Na naší škole tomu bylo ovšem jinak, protože jsme měli fantastického pana profesora matematiky.

Při oslavě Absolventů Vysoké průmyslové školy v Karviné po 52 létech od maturity při vzpomínce na náš nesmrtelný profesorský sbor a některé spolužáky jsem se po létech dozvěděl, že náš pan profesor matematiky, postrach i oblíbená postava, která se léty stala legendou, zřejmě inspirován rozhodčími v krasobruslení se rozhodl změnit systém známkování.

Když vyvolal našeho spolužáka a ten skoro nic neuměl, pan profesor najednou zařval jak poraněné zvíře: Blbečku, pro Tebe je 5 moc krásná známka a napsal mu do žákovské knížky 6. Když při kontrole žákovských knížek náš pan profesor třídní to uviděl, celý zkoprněl a ptal se co toto má znamenat, protože takovou známku viděl v životě poprvé. Když mu náš spolužák vysvětlil, jak k této známce přišel, usmíval se pod nosem a nemohl se dočkat na konec vyučovací hodiny, aby tuto novinu přinesl do sborovny jako novou perličku.

Legendy jsou nesmrtelné a přenášejí se z generace na generaci. Jaká by to byla škoda, kdyby tato rarita upadla v zapomnění. Moc hezká vzpomínka všech pamětníků, kteří se tohoto překrásného setkání dožili. Usmívám se i dnes po tolika létech…

Další povídky ze života