Léčba smíchem - CA LUKi

Kravský ocas

Kravský ocas – oháňka velmi užitečná pro život kravičky.

Nedávno jsme s kamarádem, jeho dcerou  a jeho manželkou vzpomínali na vynikajícího člověka, vzorného otce a manžela a mimořádně praktického a pečlivého člověka. Hovořili jsme o něm jako by žil s námi a radoval se z maličkostí a tvořil i nadále Mozaiku pestrého života.

Opět se potvrdilo, že dokud si kamarádi nebo rodina vzpomene a nosí nás v srdíčku, tak stále žijeme. Tuto událost, když jsem slyšel, tak mi to nedalo, abych se s Vámi o ní nepodělil. Vždy když jeho manželka prala záclony, tak to byl jeho den a rituál, koncert pohybů  a horolezeckého výkonu. Nejdříve vše odstavil od okna, postavil hliníkový žebřík a začal věšet záclony. Vzdálenost mezi žabkami měřil přesně svým ostřížím zrakem a když záclonu převěšoval již po šesté a manželka to už nevydržela řekla:

Vždyť už to máš dobré, se nadechl, prudce se otočil a velkoryse nahlas prohlásil:

A to si přeješ, aby ta záclona visela u nás jako kravský ocas ???????????

V tom okamžiku bylo nejlepší ho nechat ještě 2 hodiny samotného, ještě třikrát vylezl a slezl ze žebříku a slavnostně prohlásil: No podívej se, teď to je dobré.

Srdečně jsme se zasmáli a vzpomínali na člověka, který byl dobrák od kosti a měl Zlaté srdce. Jen to věšení záclon byla jeho nekonečná práce, záclonu  dokázal i 10 x převěsit s pečlivostí vědeckého pracovníka.

A tak na kravský ocas mám dnes i jiný pohled, když se někdy zadívám na pověšenou záclonu.

Další povídky ze života