Léčba smíchem - CA LUKi

Nenávist přerostla v lásku

Jak často z velké lásky vznikne velká nenávist. Ale z nenávisti aby vznikla velká láska se tak často nevidí a přece…

Několik let jsem marně bojoval s krtkem na zahradě a použil všechny doporučené rady a metody. Až jednou podle pořekadla, že: Moudřejší ustoupí se stalo, že se krtek naštval a odešel neznámo kam. Trávník se zelenal, po krtincích ani stopa a rok jsem si užíval pohodu, když jsem posekal trávu, zářila zahrada široko daleko jako golfovém hřišti.

A jak se říká, nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně. Kde se vzal, tu se vzal krtek a začal pracovat s takovou vehemencí, že jsem se nestačil divit. Začal jsem ho podezřívat, že byl na školení u stachanovce nebo úderníka. Měl jsem dojem, že zná pojem: Překonej sám sebe nebo se řídí svým heslem: Dneska rekord, zítra norma.

Nejdříve jsem byl naštvaný, potom zoufalý a najednou to přišlo. Při zpevňováni břehu jsem vytvořil úzký chodníček a pod ploché nášlapné kameny jsem potřeboval hodně dobré sypké hlíny. Do lesa mám daleko a při pohledu na krtince se mi srdíčko začalo tetelit. Najednou jsem si uvědomil, že ze škodného krtečka se stal můj nejlepší parťák, kamarád, pomocník, který mi tuto hlínu chystal jako na podnose. Jak já ho začal chválit, povzbuzovat a začal ho mít rád, jaká neuvěřitelná proměna. Sbíral jsem každý nový kopeček hlíny se slovy díků. Velká nenávist přerostla ve velkou lásku…

A tak opět jsem se přesvědčil, že každé zlo je někdy na něco dobré. Každý, kdo pečuje na zahradě o trávník ví, jakou spoušť umí udělat jeden krtek. Chodník jsem úspěšně dokončil a moje nenávist přerostla v lásku, která stále trvá, protože začala zima a já předpokládám, že ho to opět přestane bavit, když ho nikdo nepronásleduje, naštve se a opět na jaře odejde jinam, asi to je můj vandrovníček.

Jaký hezký pocit, že se mohu těšit na jaro a na krásný neporušený trávník. Jak já tomu věřím, že mne opustí a půjde do světa na zkušenou, jen ty buchty mu neumím dát na cestu. Pomohl mi a já změnil názor: Je to živý tvoreček, který je součástí přírody a hledá si své místečko ve své tmě. Žít a nechat žít…

Další povídky ze života