Léčba smíchem - CA LUKi

Lulu v Japonsku

Jednou cestovní kancelář Čedok připravila ve své době jeden z nejhezčích zájezdů do Japonska lodí.

Měl jsem to štěstí, že se mnou v kajutě byl ubytován uznávaný režisér pan Vladimír Sis, s kterým jsem prožil mnoho krásných a nezapomenutelných okamžiků, na které dodnes rád vzpomínám.

Každý, kdo prožil dovolenou na lodi mi dá za pravdu, že tento druh cestování a dovolené patří k těm nejkrásnějším. Člověk přitom pozná mnoho zajímavých lidí, přes den během plavby se opaluje na palubě a koupe v bazénu na lodi, večer zase hraje k tanci hudba, při níž člověk popíjí šampaňské a občas se jde projít na palubu lodi, aby uviděl měsíc odrážející se ve vlnách moře. A najednou máte pocit, že se čas zastavil, a vy se těšíte na překrásnou zemi Japonsko a jejich zajímavé lidi.

Najednou posádka pro pasažéry připravila soutěž o nejlepší masku večera. Mohu říct, že všechno, co dokázali někteří soutěžící vymyslet a realizovat, bylo úžasné a všichni se dobře bavili.

A tak jsem se rozhodl i já přispět svou trochou do mlýna a zahrát masku pod názvem : "Miss LULU v Japonsku".

Půjčil jsem si ženské šaty, paruku, vytvořil potřebné proporce a v lodičkách vplul na palubu dovádějících masek.

Fotodokumentace a diplom z rukou kapitána lodi včetně ceny pro vítěze jsou krásnou vzpomínkou, avšak není to nic, proti mému kouzelnému tanci pro vítěze s ředitelem Čedoku, který měřil asi 165 cm a hlavu měl ve výši mých vycpaných ňader.

A tak když jsem ho v roli Miss LULU vášnivě přitiskl k sobě, tak se dusil a bezmocně kopal nohama a zoufale se bránil dalšímu vášnivému tanci. Já se s ním točil jako čamrda, řádil na parketě jako tajfun a vychutnával si úžasný pocit z vítězství.

Při vzpomínce na tento tanec bych se chtěl po létech panu řediteli omluvit, ale bylo to tak bezprostřední a kouzelné.

Jak je dobře, když se umí lidé společně pobavit a upřímně zasmát. Škoda, že toho smíchu je čím dál méně a přitom - smích léčí!

Další povídky ze života