Léčba smíchem - CA LUKi

Tanec

Součástí příjemného pobytu v lázních je i tanec, který sbližuje.

Není tomu ani jinak v lázních Kúpele Lúčky, které patří k nejstarším lázním na Slovensku od roku 1761. Nacházejí se v překrásné horské oblasti na úpatí Choči, mezi Ružomberokem a Bešeňovou. Charakter okolí a nadmořská výška zařazuje Kúpele v Lúčkách do klimatické oblasti tatranských horských pásem.

Jejich předností je termální minerální voda o teplotě 32 stupňů. Kromě léčení veškerých druhů ženských onemocnění se zde velmi úspěšně léčí pohybové ústrojí a páteř, na které mají lázně certifikát obdobný jako Piešťany.

Lázně mají celoroční provoz včetně překrásného Aqua –vital parku s venkovním bazénem. Když připočteme k těmto výhodám super hygienu, výhodné ceny pro každého, vysokou kvalitu služeb a vynikající stravování a velký výběr jídel, není divu, že se do těchto lázní vrací stále více lázeňských pacientů, kteří ví, že Lázně již několik let se řídí moudrostí : SPOKOJENÝ KLIENT JE NEJLEPŠÍ REKLAMA.

Kromě procedur, kulturních akcí, přednášek, výletu do okolí pacientům těchto lázní hraje denně k tanci hudba. Je radost se dívat na tančící a spokojené páry, na dovádění na parketu. Hudba sbližuje a umí vytvořit spříznění duší, otevřít srdce i duši, lidé jsou uvolnění s pocitem návratu zdraví a plní naděje i očekávání, vznikají neformální přátelství, někdy i lázeňské lásky a porozumění , dokonce i manželství na celý život.

Není divu, že si pan Karel v nejlepších letech vyhlídl překrásnou ženu, fantastickou a temperamentní tanečnici, které bylo plný parket. Nejedno oko sklouzlo na její ladnost pohybu, perfektní oblečení, všechny přednosti ženy v nejlepším věku. Neustále usměvavá, štěbetavá a plná šarmu, našinec by řekl „ šťabajzna „ . Od okamžiku, kdy pan Karel jí spatřil, byl ztracený člověk, neustále musel na ní myslet, přemýšlel, jestli se má odvážit ji vyzvat k tanci, nebude odmítnut, bude jí stačit , představa, že bude držet v náručí a tisknout se k takové krasavici zvítězila nad soudností a vyrazil na lov „ desateráka „. Natřepal své „ Já „ jako tetřívek před sváděním a s úklonou až k zemi podle tradice špitl : Smím prosit ? Lvice parketu si ho prohlédla znaleckým okem a usoudila, že by tanec s Karlem mohl být zajímavý, vstala a zavěsila se do jeho nabídnutého rámě. Štěstí mu přálo a hudba začala hrát známý krásný ploužák. Opojen hudbou v náručí se sličnou krasavicí začal svůj netradiční tanec mimo rytmus. Po chvilce trápení se ho tanečnice zeptala : Pane, tančíte rád ? Slečno, velmi rád, je to mé hobby. Potom pane nechápu, proč se to pořádně nenaučíte. !!!!!!!!!!

Další povídky ze života