Léčba smíchem - CA LUKi

Kolonáda

Většinou ve všech lázních najdeme kolonádu, kde se prochází lázeňští hosté často i s kelímkem léčivé vody v ruce za zvuků líbezné hudby v sezónu.

Většinou se prochází ve dvojicích muž a žena, velmi často se drží za ruce, živě spolu komunikují, neustále se něčemu smějí, předvádí své nejlepší oblečení, ženy mají rafinovaně svůdné výstřihy, slibující příjemný večer, muži jsou pozorní a galantní, nezaujatý pozorovatel na lavičce sedí v němém úžasu, kolik že je v těchto lázních šťastným manželských párů.

Ani se nedivím mé babičce, když byla poprvé v lázních v šedesáti létech, že jí šla z toho hlava kolem, jak nádherně tito manželé spolu komunikují a hezky se k sobě mají. Když se vrátila z Luhačovic, první co řekla mé ženě: Alenko, tak to jsi měla vidět, jak mají žít spolu manželé. Ty se jen s Jarkem hádáš, pořád něco řešíte, věčně jsi nespokojená, na nic nemáte čas, pořád jste v poklusu.

Zajeď si do lázní a tam teprve uvidíš, jak mají spolu manželé žít a nádherně se k sobě chovat. Držet se za ruce, koupit kytku, políbit ruku, nebo se nepozorovaně stále líbají, když si myslí, že se nikdo nedívá. Radost se jen na to podívat, tak má vypadat manželství, když se mají dva rádi.

Jednou jsem šla po kolonádě a přede mnou šla mladá, krásná, vyzývavě oblečená blondýnka v mini sukýnce, já měla strach, že je bez kalhotek, když se předklonila, tak jí bylo vidět obě její nahé mišpulínky, naštěstí měla tanga. Pod upnutou bílou průhlednou halenkou s velkým výstřihem měla naducaná ňadra která chtěla vyskočit ze svěrací kazajky. Já si pro sebe Alenko povídám: Co tato holka si zde asi léčí ? Naproti ní šel starší seriozní manželský pár a když manžel tuto svůdnou slečnu uviděl, tak skoro omdlel. Jeho manželka na ní začala křičet, všichni se otáčeli co se to děje a já slyšela. Vy hambářko hambatá, že se nestydíte takhle chodit po kolonádě, když můj manžel je už po třetím infarktu. To víš, bála se o svého muže.

Další povídky ze života