Léčba smíchem - CA LUKi

Tiket

V nejkrásnějším věku si ženy uvědomují, že se musí jet vylepšit do lázní u užít si vše, co doma nemají.

Soused Venca vzal na vědomí, že jeho manželka – šarmantní to žena pojede do lázní, že ji tam poslal pan doktor a on nejlépe ví, co jeho žena potřebuje. Odvezl jí autem na noční vlak, ve které měla zajištěno lůžko, pomohl jí naložit do vlaku kufr a příruční tašku. Zamával jí na cestu a zůstal sám doma.

Dny se mu táhly a tak občas zašel do své hospůdky na pivečko a jednu velkou borovičku. Dny pohody a klidu mu vzalo prohlášení kamarádů  u piva: Karel trumfoval, když povídá: Hoši, já svou ženu posílám každý rok k k moři, letos je tam už po čtvrté. Venca  se nechtěl nechat zahanbit a povídá: To je toho, já jsem poslal manželku do lázní. Josef se zamyslel a potom s rozvahou jemu vlastní prohlásil: Hoši já se Vám divím, já si tu svoji starou šoustám doma sám.  

Od toho večer Venca nemohl spát a pořád viděl tu svou ženu v náručí mnoha mužů. To byla úleva, když dostal telegram: Přijeď na nádraží pro kufry. Pro jaké kufry, vždyť jela jenom s jedním, podezření v něm narůstalo. Konečně vlak zastaví a průvodčí vyndal z vagonu čtyři velké kufry a potom vystoupila jeho švitořivá manželka.

Tak to bylo silné kafé, přijeli domů a když začali vybalovat, nestačil se divit, kolik přivezla kožichů, šperků, nádherných špičkových šatů a to nádherné sexy prádýlko. Na každou otázku, kde jsi to vzala, odpověděla s úsměvem na tváři: Ale, to jsem vyhrála ve sportce a šla se vykoupat do koupelny. Když ležela ve vaně už hodinu v opojném rozjímání při svíčkách, lesní vůni a nádherné hudbě se Venca naštval a nahlas povídá: Hele, bylo by dobré, aby jsi  z té vany vylezla, ať se Ti nerozmočí ten Tvůj tiket...

Další povídky ze života