Léčba smíchem - CA LUKi

Radomíra

Patří ke skvostům našeho města a dlouho široko daleko bez konkurence…

O kom  je  řeč ?   O   jedné velmi milé, nenápadné ale úžasně přirozeně krásné  ženě, která se už asi narodila v obchodě. Vím  o čem  mluvím,  protože jsem od šesti let vyrůstal v obchodě u babičky a bral moudrosti a obdivoval její schopnost vše sehnat, co zákazníci potřebovali.  Paní Radomíra Vás hned při vstupu do jejího malého obchůdku – království zaujme vzhledem, krásnou  postavou,  nádhernými vlasy a hlavně okamžitě Vás přivítá úsměvem i když obsluhuje někoho jiného. Není to jen můj názor, způsob jak umí získat zákaznice a nabídnout jim zboží, vysvětlit výhody, přesvědčit  je  co  jim   více sluší, to je obchodnický koncert. Vy stojíte, chvíli čekáte v němém úžasu a vlastně nevíte, jestli obdivujete jí samotnou, nebo její  schopnosti, přemýšlíte v čem spočívá její kouzlo.

Jednou mi prodala tekutý prášek a vysvětlila, že to nemá chybu a budu překvapen, jak prádlo je nádherně vyprané a voňavé. Když jsem dnes přišel do jejího obchůdku, stála vedle v sousedním obchodě. Oba jsem pozdravil a  řekl:  Měla jste pravdu, přijdu brzo pro nový, už mám půlku.  Sedící sympatický prodavač mi odpověděl dříve než ona

Já mám taky pulku, z pod pultu vytáhl lahvičku a štamprličku (které se hovorově u nás říká Nalej mi pulku). V ostravském nářečí to je všem jasné a já jsem byl překvapen jeho pohotovostí a všichni jsme se zasmáli. Poděkoval jsem  za nabídku se  slovy:

Jsem zde autem, jako by se stalo.

Mám radost, že stále  žijí  mezi námi lidé, kteří mají smysl pro humor

Další povídky ze života