Léčba smíchem - CA LUKi

Brnkačka

Jak často si člověk myslí jak je úžasný a co se mu povedlo a najednou dostane ránu do palice, aby pochopil, že druzí dokázali víc a nemluví o tom…

Dostal jsem od syna Poukaz na Školu bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě.

Těšil jsem se, že se něco nového naučím a hlavně zjistím, proč jsem na ledovce ve  40ti km rychlosti  udělal z auta rohlík. Zároveň jsem měl obavu, jestli cestu i samotné Školeni zvládnu v mém věku a s bolesti v kolenu na obrátku.

Mohu všem vřele doporučit tento autodrom, kde se po teoretické přípravě proháníte s vysílačkou v autě s pokyny instruktora celé čtyři hodiny na hladkém povrchu po rovině, do levé a pravé zatáčky, do kopce a s kopce, učíte se zvládat smyk, řešit krizové situace, neuvěřitelný zážitek pro vášnivé řidiče.         

I když řídím auta už padesát let, mnoho nového jsem se dověděl a hlavně hodně naučil. Jak jsem byl šťastný, když jsem kurz zvládl a dostal certifikát:

Osvědčení o absolvování školy bezpečné jízdy.

Už dlouho jsem se nesetkal s takovou profesionalitou, zaujetím, precizností výuky a hlavně okamžité upozornění na chyby, které jsem udělal. Byl to pro mne úžasný zážitek, který všem doporučuji, co doporučuji, tento Kurz nebo Školení by měl absolvovat povinně každý řidič bez ohledu na svůj věk.

Kladu si otázku, když perfektní kolektiv instruktorů působí ve Vysokém Mýtě už 12 let, se o tuto školu nezajímá Vláda ČR  a Ministerstvo dopravy, proč nebudují tyto autodromy po celé republice a proč není nařízeno, aby každý řidič povinně absolvoval toto školení. Proč neučíme řidiče zvládat krizové situace ??

Ptáte se kde je důvod k smíchu ? Právě, to se mi přihodilo nakonec, když jsem jel z garáže domů taxíkem, povídám svému sympatickému řidiči: Mám toho plné kecky, ujel sem 600 Km na obrátku a 4 hodiny na autodromu.

Řidič taxíku se na mne s úsměvem podíval a s klidem Angličana povídá :

To je BRNKAČKA, já jezdil Španělsko, Řecko na otočku 3 300 Km. Oba jsme se zasmáli, střihl jsem mu kompliment a styděl se, že o tom mluvím jako o výkonu.

Další povídky ze života